אודות אתר הסוכרת של ישראל

אודות האתר

אתר הסוכרת של ישראל נכתב על ידי כותבים מתחום הסוכרת ומוגש לכם באהבה גדולה נשמח לקבל מכם הערות הארות וחומרים לפרסום באתר
gloo האתר הישראלי למידע אובייקטיבי בנושאי סוכרת 

האתר נוסד במטרה להוות מוקד מידע וידע שימושי לחולי סוכרת ומוגש לכם באהבה מתוקה ! גולשים מוזמנים להוסיף תכנים לאתר ולפנות אלינו בשאלות בנושאי התוכן של האתר

מחקרים סוכרת בידוד
חשוב לדעת על סוכרת
הוכח כי הפחתת סוכר עוזרת למקם סוכרת מסוג 2 וטרום סוכרת לרמיסיה. הוכח כי ירידה בסוכר עוזרת לאנשים עם סוכרת מסוג 1.
מה הן רמות גלוקוז בדם?
רמות הסוכר בדם הן ממש כמות הגלוקוז בדם, המכונה לפעמים רמת הגלוקוז בסרום. בדרך כלל, כמות זו מתבטאת כמילימול לליטר (mmol / l) ונשארת יציבה בקרב אנשים ללא סוכרת בסביבות 4-8mmol / L

קוצים ברמת הסוכר בדם יתרחשו לאחר הארוחות, והרמות בדרך כלל יהיו הנמוכות ביותר בבקרים המוקדמים. כשמדובר באנשים עם סוכרת, סוכר בדם משתנה באופן נרחב יותר.

תפריט מאוזן לחולה סוכרת

יש לבנות דיאטות לסוכרת מסוג 2 סביב עקרונות האכילה הבריאה תוך התמקדות במזונות שאינם משפיעים לרעה על רמת הגלוקוז בדם. כמדריך כללי, התזונה שלך צריכה לכלול מגוון טוב של ירקות, מקורות לשומנים לא רווים כמו אגוזים, אבוקדו ודגים שמנוניים, בעוד שיש להימנע ממזון מעובד. סוג 2 סוכרת מצריך בדרך כלל לאכול פחות פחמימות עמילניות בכל ארוחה, כמו גם יותר פירות וירקות, לפחות שתי מנות דגים שמנים בשבוע, ופחות שומן רווי, מלח וסוכרים.

דיאטה מאוזנת לחולה סוכרת

חשוב לשאוף לתזונה מאוזנת תוך שמירה על דיאטה דלת קלוריות כדי להבטיח שאינך מפסיד את הויטמינים הנכונים. אל תיפלו למלכודת להתמקד יותר מדי בספירת קלוריות ולהפסיד חומרים מזינים מקבוצות מזון חשובות כמו פירות וירקות כתוצאה מכך.

תבלינים ללא מלח וסוכר לחץ דם וסוכרת

בשנים האחרונות אני מקפיד על תזונה מומלצת לחולה סוכרת. בנוסף אני גם בודק את לחץ הדם ומוודא שהוא מאוזן מרבית שעות היום. על מנת לסייע לאיזון הערכים בגופי אני משלב בארוחות ובמזון תבלינים ללא מלח וסוכר לחץ דם וסוכרת.

סימנים לטרום סוכרת

במקרה של טרום סוכרת או סוכרת סמויה, מבצעים בדיקת העמסת סוכר, שהיא בדיקת דם לאחר שתיית מים עם סוכר. אם התוצאות של בדיקה זו מראות רמה גבוהה של סוכר בדם, בודקים את רמת האינסולין בדם. חלק מהם מצביעים על סוכרת סמויה , טרום סוכרת שיש לטפל בה מיד מול רופא המשפחה .