דלעת לחולי סוכרת המלצות תזונה בריאה

דלעת לחולי סוכרת המלצות תזונה בריאה

במסגרת הכתבות שלנו על מזונות מומלצים לחולי סוכרת , תזונה לאורח חיים בריא לסוכרתיים נספר היום על דלעת לחולי סוכרת המלצות תזונה בריאה. היא מצויה בכל השנה , היא קלה להכנה , משתלבת היטב כל מרק או תבשיל ומרבית הרופאים ממליצים על דלעת כחלק מתפריט מאוזן לסוכרתיים
דלעת לחולה סוכרת מזונות מומלצים תזונה נכונה

דלעת לחולה סוכרת מזונות מומלצים תזונה נכונה

לסוכרת מסוג 1 ולסוכרת מסוג 2 לשלב בתפריט דלעת

הדלעת שייכת למשפחת Cucurbitaceae הכוללת גם המלפפונים והמלונים . בניגוד לדלעת מעובדת אנו נתייחס במאמרים שלנו מזון לסוכרתיים טיפים לבעיות סוכר רק למזונות הטריים כאלה שאפשר להשיג אצל כל ירקן בישראל.

האם דלעת מסייעת להוריד את רמות הסוכר בדם ?

ככל הנראה שכן . ישנם מחקרים בתחום תזונה לסוכרתיים , בעיקר בסין הטוענים שצריכת דלעת לאורך זמן יעילה בהורדת רמות הסוכר בגוף לאורך זמן. בשלב זה נסייג ונזכיר שלרוב ההשפעות הן אינדיווידואליות.

הדלעת היא מקור טוב לוויטמינים A ו- C והוא מכיל חלבון, נוגדי חמצון, חומצה פולית ואשלגן. דלעות גם דלות בשומן. זרעי דלעת, המכונים גם פפיטות, מכילים ברזל, ויטמין K, חלבון, אבץ, מנגן ומגנזיום. שאותם יש לצרוך במידה לפי המלצות .

לאחרונה מצאו חוקרים בסין צריכת דלעות לאורך זמן , כחלק מתפריט מאוזן לחולה סוכרת ,עלולות להפחית או לבטל את הצורך בזריקות אינסולין בקרב חולי סוכרת, שמצאו כי תמציות דלעת יכולות להגביר את ייצור האינסולין ולהתחדש לתאי הלבלב הפגועים.

ניתן להשתמש בשמן זרעי דלעת לטיפול במצבים כמו מעי רגיז ועשוי לסייע במניעה וטיפול בהיפרפלזיה שפירה של הערמונית (ערמונית מוגדלת).

מזונות מומלצים לחולה סוכרת העקרונות הבסיסיים

חולה סוכרת צריך לאכול מזונות עשירים בסיבים תזונתיים – קטניות כגון עדשים , שעועית , אפונה חומוס , אורז מלא
פירות וירקות טריים – מלפפונים , פלפל גזר טרי וסלק טרי . רצוי לאכול את הירקות טריים ולא לבצע סחיטה שבו מאבדים הירקות מינרליים

 

דלעת לחולי סוכרת המלצות על תזונה דלת סוכר מומלצת לחולה סוכרת וצפריט מאוזן הכולל דלעת טרייה כל המידע על דלעת לחולה סוכרת באתר הישראלי לסוכרת ובריאות מימוש זכיות ביטוח לאומי

הכתבה אינה מחליפה ייעוץ אישי של תזונאית מוסמכת של דיאטנית מומחית מטעם קופת החולים שלך.