איך להוריד לחץ דם

איך להוריד לחץ דם

שליטה על לחץ הדם בגוף נחשב לאבן דרך בטיפול בלא מעט נושאים רפואיים. לחץ דם נמוך מ- 120/80 מ"מ כספית נחשב לנורמלי. לחץ דם של 130/80 מ"מ כספית ומעלה נחשב לגבוה. אם המספרים שלך גבוהים מהרגיל אך מתחת ל- 130/80 מ"מ כספית, אתה נכנס לקטגוריה של לחץ דם מוגבר. המשמעות היא שאתה נמצא בסיכון לפתח לחץ דם גבוה. איך להוריד לחץ דם

לחץ דם גבוה איך להוריד במהירות

לחץ דם גבוה איך להוריד במהירות

איך לקרוא ולהבין ערכי לחץ דם

לחץ דם סיסטולי. המספר העליון מייצג את הלחץ בכלי הדם שלך כאשר ליבך פועם.
לחץ הדם הדיאסטולי. המספר התחתון מייצג את הלחץ בכלי הדם שלך בין פעימה, כשלבך נח.

אורח חיים בריא דרכים טבעיות להורדת לחץ דם

החדשות הטובות לגבי לחץ דם גבוה הן כי שינויים באורח החיים יכולים להפחית באופן משמעותי את מספרך ולהפחית את הסיכון שלך – מבלי להזדקק לתרופות.

להגביר את הפעילות ולהתאמן יותר

לרדת במשקל אם אתם סובלים מעודף משקל- חשוב להתייעץ עם דיאטנית של קופת חולים ולקבל הנחיות ברורות מותאמות אישית עבורכם.

לאכול יותר אשלגן ופחות נתרן – על מוצר מזון המכיל מעל 500 מ"ג נתרן ל 100 גרם במזון מוצק או מעל 400 מג נתרן במזון נוזלי יסומן בתווית נתרן בכמות גבוהה

הפחיתו מתח עודף

אנו חיים בתקופות לחוצות. דרישות מקום עבודה ומשפחה, פוליטיקה לאומית ובינלאומית – כולם תורמים ללחץ. מציאת דרכים להפחתת הלחץ שלך חשובה לבריאות ולחץ הדם שלך.

לישון טוב ולנוח

לחץ הדם של אדם במנוחה יורד בדרך כלל יורד כאשר הוא ישן. לכן לשינה ומנוחה יש תרומה מכרעת לאיזון לחץ דם.  אם אתה לא ישן טוב, זה יכול להשפיע על לחץ הדם שלך. אנשים הסובלים ממחסור בשינה, במיוחד אלו בגיל העמידה, נמצאים בסיכון מוגבר ליתר לחץ דם.

שמירה על ערכי סוכר ולחץ דם תקינים לאורך זמן תורמים לבריאות האדם בכל גיל. חולי סוכרת נוטים לפתח לחץ דם באחוזים גבוהים יותר מאשר באוכלוסייה הכללית הבריאה ובין ערכי סוכר תקינים ללחץ דם תקין יש קשר הדוק. לכן מומלץ לאמץ חיים בריאים טבעיים על מנת לשמור על שני ערכים אלו מאוזנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 × five =