אודות אתר הסוכרת של ישראל

אתר הסוכרת מידע תזונה וכל מה שחשוב לדעת אודות סוכרת

מה אנחנו יודעים על המחלה שהפכה למגיפה של המאה ה 21?. מאות אלפי אנשים בישראל ומיליוני אנשים בעולם חיים עם רמות סוכר גבוהות בדם. מה בכתבה? אתר הסוכרת מידע תזונה וכל מה שחשוב לדעת אודות סוכרת. הכתבות באתר אינם בגדר המלצה רפואית אלא מידע כללי בלבד.

מתי יוצא השנה ערב חג שבועות?
יום  שלישי , 11/06/2024, ה' בסיוון ה'תשפ"ד
החג ביום ביעי , 12/06/2024, ו' בסיוון ה'תשפ"ד
אסרו חג שבועות ביום חמישי, 13/06/2024, ז' בסיוון ה'תשפ"ד

מה הן רמות גלוקוז בדם? אתר הסוכרת

רמות הסוכר בדם הן ממש כמות הגלוקוז בדם, המכונה לפעמים רמת הגלוקוז בסרום. בדרך כלל, כמות זו מתבטאת כמילימול לליטר (mmol / l) ונשארת יציבה בקרב אנשים ללא סוכרת בסביבות 4-8mmol / Lקוצים ברמת הסוכר בדם יתרחשו לאחר הארוחות, והרמות בדרך כלל יהיו הנמוכות ביותר בבקרים המוקדמים. כשמדובר באנשים עם סוכרת, סוכר בדם משתנה באופן נרחב יותר.

תפריט מאוזן לחולה סכרת

יש לבנות דיאטות לסוכרת מסוג 2 סביב עקרונות האכילה הבריאה תוך התמקדות במזונות שאינם משפיעים לרעה על רמת הגלוקוז בדם. כמדריך כללי, התזונה שלך צריכה לכלול מגוון טוב של ירקות, מקורות לשומנים לא רווים כמו אגוזים, אבוקדו ודגים שמנוניים, בעוד שיש להימנע ממזון מעובד. סוג 2 סוכרת מצריך בדרך כלל לאכול פחות פחמימות עמילניות בכל ארוחה, כמו גם יותר פירות וירקות, לפחות שתי מנות דגים שמנים בשבוע, ופחות שומן רווי, מלח וסוכרים.

עוד באתר מתכונים לשבועות חלי ממן טיפים לחג מתכון חלבי

דיאטה מאוזנת לסכרתיים

חשוב לשאוף לתזונה מאוזנת תוך שמירה על דיאטה דלת קלוריות כדי להבטיח שאינך מפסיד את הוויטמינים הנכונים. האם ספירת קלוריות יכול לפתור את בעיית הסוכרת?. אל תיפלו למלכודת להתמקד יותר מדי בספירת קלוריות ולהפסיד חומרים מזינים מקבוצות מזון חשובות כמו פירות וירקות כתוצאה מכך.

כתבות נוספות דיאטה דלת פחמימות לחולה סוכרת

תבלינים ללא מלח וסוכר לחץ דם וסוכרת

בשנים האחרונות אני מקפיד על תזונה מומלצת לחולה סוכרת. בנוסף אני גם בודק את לחץ הדם ומוודא שהוא מאוזן מרבית שעות היום. על מנת לסייע לאיזון הערכים בגופי אני משלב בארוחות ובמזון תבלינים ללא מלח וסוכר לחץ דם וסוכרת.

כמה חולי סוכרת יש בעולם?

1 מכל 10 מבוגרים ברחבי העולם, כ-537 מיליון בני אדם, סובל מסוכרת.

חצי מיליארד נוספים נמצאים בסיכון לפתח סוכרת מסוג 2 .

עם זאת, סוכרת מסוג 2 וסיבוכיה ניתנים לעיכוב או למניעה. כיצד?.  על ידי אימוץ ושמירה על הרגלים בריאים, כולל הקפדה על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית

סימנים לטרום סוכרת

במקרה של טרום סוכרת או סוכרת סמויה, מבצעים בדיקת העמסת סוכר. מה היא משקפת?. בדיקת דם לאחר שתיית מים עם סוכר. אם התוצאות של בדיקה זו מראות רמה גבוהה של סוכר בדם. מה בודקים?. את רמת האינסולין בדם. חלק מהם מצביעים על סוכרת סמויה.