[siteorigin_widget class="SiteOrigin_Widget_Headline_Widget"][/siteorigin_widget]חודש מודעות לסוכרת על מה שמעניין לדעת על סוכרת

תזונה נכונה לחולי סוכרת המדריך 

כאשר מרכיבים תפריט לחולי סוכרת יש להקפיד על גיוון במרכיבים ותיבול מספיק. אין סיבה שהאוכל לא יהיה טעים גם אם יש מגבלות מסוימות בתפריט.

יש לשים לב במיוחד לכמות הפחמימות בתפריט ולסוגים של פחמימות. מבחינה תזונתית כדאי להעדיף פרי או שניים על לחם לבן או עוגה, משום שפירות מספקים לנו ויטמינים ומינרלים שלא קיימים בעוגה. אם בכל זאת מחליטים לכלול לחם לבן או עוגה בתפריט, לוקחים בחשבון השפעתם על רמת הסוכר בדם. אוכלים כמות קטנה, כאשר הארוחה תהיה מורכבת, ברובה, מחלבונים וירקות העשירים בסיבים תזונתיים, שעוזרים להחזיר את הסוכר בדם לרמה יציבה.
מצאתם טעות דווחו לנו 

חודש ללא סוכר מה זה עושה לנו

 

לא כולם חווים את אותה התגובה להפסקת אכילה של מזונות עתירי סוכר. לפני מספר שנים , הרבה לפני 2020 , עברתי תהליך דומה של חודש שלם ללא מאכלים הכוללים סוכר . לא סוכר חום ובטח לא סוכר לבן , למרות שלא משנה מה צבע הסוכר , טעמו מר.

לפתע גילתי שרמות הסוכר בשם יורדות , בדיקת A1C סייעה לי לתחושת ההקלה שרמות הסוכר בדם יורדות ולאחר מספר שבועות נוספים של דיאטת דלת סוכר הצלחתי להוריד כמה קילוגרמים. זה נכון שלא קל להפסיק בבת אחת לאכול סוכר או חטיפים מלוחים , אבל כל אחד שינהג כך יקבל רווח נטו . בכפוף להסבר של דיאטנית מוסמכת .

מצאתם טעות דווחו לנו 

תפריט לחולה סוכרת הרכבת תפריט בריא לחולה סוכרת לשליטה ברמת הסוכר בדם

 

מה מה מה אוכלים היום ?   מה מותר ומה אסור ?  מה נאכל בחגים ?  

כיום אנחנו יודעים שאין תפריט מיוחד לחולי סוכרת. תפריט מאוזן הכולל מזונות עתירים בסיבים תזונתיים כמו פירות, ירקות וקטניות, בשר ללא שומן, מוצרי חלב דלי שומן ודגנים מלאים מומלץ על כולם, גם לאלה שרוצים לשפר את בריאותם וגם לאלה שרוצים לשמור על בריאות טובה באמצעות אורח חיים בריא תשונה נכונה המבוססת על תפריט לחולה סוכרת. 

לכתבה המלאה בנושא תפריט לחולה סוכרת לחצו כאן 

מצאתם טעות דווחו לנו 


מה זה היפוגליקמיה?

היפוגליקמיה הינה מצב בו רמת הסוכר בדם נמוכה מדי. היא מופיעה לרוב אצל חולי סוכרת בעקבות הזרקת כמות גדולה מדי של אינסולין לדם. תפקיד האינסולין הוא לעזור לסוכר (גלוקוז) להספג מהדם לתאי הגוף. כמות גדולה מדי של אינסולין גורמת לרמת סוכר נמוכה מדי בדם. מצב זה עלול להביא לתופעות פיזיות מסוכנות.

בעבר היו ערכים מוחלטים לקביעת היפוגליקמיה (מתחת ל-70 מ"ג/ד"צ) אבל כיום מבינים בקהילה הרפואית כי מצב של היפוגליקמיה שונה מאדם לאדם. כלומר, תסימנים של היפוגליקמיה יכולים להופיע אצל אדם אחד בערכים של 70 ואצל אדם אחר בערכים של 90-100.

מצאתם טעות דווחו לנו 
פחמימות וסוכר בדם זונות עתירי סוכר ופחמימות 

סוכרת היא מחלה כרונית בה רמת הסוכר בדם גבוהה מהרצוי. הורמון האינסולין, שהוא אחראי על ספיגת הסוכר מהדם לתאי הגוף, מופרש בכמויות קטנות מהנדרש בעקבות תפקוד לא תקין של הלבלב מה שמכריח לחיות בדיאטה מונחית תזונת סוכרת בהמשך העמוד מזונות מומלצים לחולי סוכרת רשימת מזונות מומלצים לחולה סוכרת ושילוב דיאטה גוף נפש לאיזון הסוכר בדם והקטנת ערכי הסוכר ולחץ דם . רשימת מזונות מומלצים אתר הסוכרת 

מצאתם טעות דווחו לנו 

חום יולי אוגוסט סוכרת ואבטיח 

אבטיח אבטיח אדום ומאד מתוק ! יש מי שייחס לאבטיח סגולות רפואיות אך בכל מה שקשור לסוכרת יש לקחת אותו בערבון מוגבל ולצרוך ממנו כמויות מבוקרות כחלק מדיאטה מאוזנת לחולי סוכרת הכוללת כמות מאוזנת של אבטיח . לכבוד הקיץ שהגיע אספנו לכבודכם את כל המידע החשוב על אבטיח , כמה קלוריות יש באבטיח ושלל עצות בנושא תזונה לחולי סוכרת אבטיח בואו לקרוא עליו במסגרת חודש מודעות לסוכרת 
איתור כספים אבודים חינם לחולי סוכרת בלבד


תחליפי סוכר לחולי סוכרת כדאי או לא 

השימוש בסוכר לבן בעולם המערבי גדל בשיעורים ענקיים בשני עשורים האחרונים, והפך להיות אחד ממרכיבי המזון הנפוצים ביותר. בשנים האחרונות אנחנו עדים למחקרים רבים שמדגישים את הסכנות לבריאות, כמו השמנת יתר וסוכרת, בעקבות צריכת כמויות גדולות של סוכר לבן. כדי להלחם בתופעות אילו, קיימים היום סוגים רבים של תחליפי סוכר מלאכותיים. תחליפי סוכר או ממתיקים מלאכותיים, הם מוצרים כימיים בלי ערך קלורי, שמתוקים הרבה יותר מסוכר.

לכתבה המלאה לחצו כאן 

במקרה של טעות דווחו לנו 
 

קפה תה והסוכרת שלי מה אז קפה טוב לחולי סוכרת שעדיף…..בכל מקרה ללא סוכר 

האם קפה מזיק לבריאות? למרות שבמאמרים רבים טוענים שקפה מזיק לבריאות, קיימים מחקרים שמוכיחים שכדאי לשתות קפה לשיפור הבריאות. אבל האם קפה משפיע על כולם באותה המידה? האם לקפה יש השפעה על רמת הסוכר בדם? לקפה השפעה שונה על אנשים שונים, וקיימים מצבים בהם קפה אכן משפיע על רמת הסוכר בדם.

במקרה של טעות דווחו לנו 

סוכרת כמחלת עבודה אחוזי נכות זכויות ביטוח לאומי לחולה סוכרת 

האם הביטוח הלאומי מפצה על עובדן כושר העבודה כתוצאה מסוכרת? איך אפשר לממש את הזכויות שלי כחולה סוכרת?

כיום מחלת הסוכרת מוכרת כמחלת עבודה שעלולה להגרם בעקבות אירוע חריג בעבודה, או מצב של מתח ולחץ מתמשך בעבודה. במצבי טראומה ולחץ, רמת הסוכר בדם עולה ורמת האינסולין יורדת. אם המצב הזה ממשיך לאורך זמן, מחלת הסוכרת עלולה להתפרץ.

ביטוח הלאומי מעניק גמלת נכות עבודה לחולי סוכרת בהתאם לקריטריונים מסויימים. כדי לבדוק אפשרות של מימוש זכויות ולקבל גמלת נכות זו, על החולה לעבור תהליך לקביעת אחוזי נכות על ידי ועדות רפואיות של הביטוח הלאומי. לכתבה המלאה לחצו כאן

במקרה של טעות דווחו לנו טבעת נגד נחירות 25 ש"ח כולל משלוח

טבעת לטיפול בנחירות קלה לשימוש וללא חומרים כימיים מתאים לטיפול בנחירות לגברים ונשים במחיר מבצע באתר הסוכרת של ישראל

לחצו כאן לפרטים נוספים

במקרה של טעות דווחו לנו 

מודעות לסוכרת סדרת כתבות בנושא סוכרת במסגרת חודש המודעות לסוכרת בישראל . תפריטים לחולי סוכרת , מימוש זכויות ביטוח לאומי לחולה סוכרת , סימנים לסוכרת טיפים


[siteorigin_widget class="WP_Widget_Recent_Posts"][/siteorigin_widget]