סופר פוד לחולי סוכרת מאכלים מומלצים

סופר פוד לחולי סוכרת מאכלים מומלצים

סופר פוד הוא המילה האחרונה בתחום המזון הבריא. לא מעט מחקרים ממליצים לשלב בתפריט מאוזן לחולי סוכרת מצרכים מקטגוריית מזונות העל. הכנו עבורכם של רשימת מזונות מומלצים superfood  לחולי סוכרת.

התפריט המאוזן לחולה סוכרת המלצות

זה כבר לא סוד שאחת הדרכים להילחם במחלת הסוכרת ולהוריד את ערכי A1C, כמו גם שמירה בריאות כף רגל סוכרתית, היא באמצעות תפריט מאוזן. אורח חיים בריא ללא לחצים עצבים ומתחים משלים את התמונה.

בלא מעט כתבות באתר כבר המלצנו על מזונות מומלצים לחולה סוכרת. לכן כאשר בחנו את רשימת מזונות העל לא הופעתנו למצוא אותם כמומלצים לכלל האוכלוסייה.

סופר פוד לחולי סוכרת מאכלים מומלצים

סופר פוד לחולי סוכרת מאכלים מומלצים

דיאטה ים תיכונית הרכב המזון הבריא בשילוב סופר פוד לחולי סוכרת

הדיאטה הים תיכונית נחשבת , לצד מזונות סופרפוד כמומלצת לאורח חיים בריא. כן זה נכון מותר מדי פעם לחרוג ולאכול מתוקים. הכל במידה ובאופן אישי. רשימת המוצרים המתאימים לחולה סוכרת ונכללים גם בסופר פוד ניתן למצוא כמעט בכל מכולת שכונתית , חנות תבלינים ליד הבית ( לוודא שלא מערבבים מלח ).

תרד וקייל ירקות מומלצים

קל לשלב אותם כמעט בכל מאכל. אני למשל משלב תמיד כמה עלים עם ירקות בסלט שלי . הם זמינים תמיד אצל הירקן , נשטפים בקלות ולא דורשים מיומנות של מאסטר שף.

עלה או שניים כל יום יחד עם הבישול במרק ירקות או בסלט ירקות טרי ורענן. לעלים הירוקים האלו יש שפע של סיבים תזונתיים ורכיבים מזינים אשר עשויים לסייע במניעת מחלות כרוניות מסוימות. הקייל משתלב היטב בתפריט מאוזן לחולה סוכרת.

שעועית לקנות להשרות ולבשל

זה נכון שהכי קל לפתוח קופסאת שימורים של שעועית אבל בינינו אפשר להתאמץ קצת יותר וזה שווה בהחלט.

קונים גרגרי שעועית ,משרים במים אותם נחליף מעת לעת ונבשל אותה במים אותם נשפוך לכיור. את השעועית המבושלת נשלב במרקים , תבשילים או ירקות מאודים.

הקטניות בריאות תורמות  להרגשת שובע. הן עשירות בברזל ולא מעלות את רמות הסוכר בדם באופן מהיר.

תה ירוק בריא טעים ולא יקר

עליית המודעות לשמירה על ערכי סוכר ולחץ דם, מביאה רבים לחפש גיוון בתפריט המומלץ לחולה סוכרת.

תה ירוק עשיר בנוגדי חמצון ובתרכובות פוליפנוליות שיש להם השפעות אנטי דלקתיות חזקות. אחד הנוגדי חמצון הנפוצים ביותר בתה ירוק הוא קטגין אפיגאלוקאטכין גלייט, או EGCG.

EGCG הוא ככל הנראה מה שנותן לתה ירוק את יכולתו לכאורה להגן מפני מחלות כרוניות כולל מחלות לב, סוכרת וסרטן (7Trusted Source, 8Trusted Source).

מחקרים מצביעים גם על כך שהשילוב של קטכינים וקפאין בתה ירוק עשוי להפוך אותו לכלי יעיל לירידה במשקל לצד אורח חיים בריא, מעקב מתמיד במרפאת סוכרת וקבלת תפריט לחולי סוכרת מדיאטנית מומחית ומוסמכת.

יותר מדי סוכר באוכל המדבקות החדשות של משרד הבריאות 

המודעות לנזקי הסוכרת הגיעה גם למדפי המרכולים, לכן הסימון התזונתי יכול לסייע במניעת התפשטות הסוכרת באוכלוסייה הכללית.

החל משנת 2020 מוצגים במרכולים מדבקות אזהרה לגבי מזונות עתירי סוכר.

המדבקות מזהירות ממזונות עתירי מלח ועתירי שומן. החיווי אמורות לעזור לציבור להימנע ממזונות שיש בהם להזיק לבריאות. לעודד צריכת מזונות בעלי ערך תזונתי גבוהה יותר.

לכן חשוב ללמוד את המדבקות האדומות של סימון מזון ולהימנע מצריכת מזונות מתוקים מדי .

משרד הבריאות סימון מזון

משרד הבריאות סימון מזון

סיבוכים והשלכות של מחלת הסוכרת לאורך זמן

השלכות של סוכרת והנזקים שלה פחות וחמורים אצל אנשים שיש להם רמות סוכר מבוקרות היטב. גורמים כמו עישון, רמות כולסטרול גבוהות, השמנת יתר, לחץ דם גבוה והיעדר פעילות גופנית סדירה מוסיפים לסיכון. הסיבוכים יכולים להיות חריפים או כרוניים.

 

סופר פוד לחולי סוכרת מאכלים מומלצים.

רשימת המאכלים שטרום סוכרתיים וחולי סוכרת יכולים לשלב מוצרי SUPERFOOD.

סיוע להורדת ערכי הסוכר בדם במסגרת תפריט מומלץ לסוכרתי.

חדש באתר הסוכרת של ישראל כתבות בנושא הורדת סוכר. אוזמפיק חוות דעת לסוכרת וירידה במשקל.