שוקולד מריר לחולה סוכרת אפשר לאכול ?

שוקולד מריר לחולה סוכרת אפשר לאכול ?

לפעמים כאשר אני תר אחר מזונות נוספים לחולה סוכרת אני נתקל בהפתעות. מאמרים ברחבי הרשת טוענים ששוקולד מריר יכול לסייע לנו להקטין את רמות הסוכר בדם. אז האם שוקולד מריר לחולה מותר או אסור . יצאנו לטעום ולבדוק

שוקולד מריר לחולה סוכרת אפשר לאכול ?

שוקולד מריר לחולה סוכרת אפשר לאכול ?

סיפור מתוק על שוקולד וחולה סוכרת

כל חולה סוכרת יודע שמוצרי השוקולד הם מחוץ לתחום. אתם כבר מכירים את הסיבות כמו התירוצים של ביטוח לאומי בעת מימוש זכויות. יש לו הרבה קלוריות , הוא מכיל לא מעט סוכר ופחמימות, הוא מעלה את רמות A1C ובכלל הוא בא על חשבון פריטים חשובים אחרים בתפריט מאוזן לחולה סוכרת.
כאן ההפתעה. תחום הסוכרת עושה צעדים גדולים בתחום המחקר והתזונה.

הידיעה של הרפואה שבאמצעות מניעה , אורח חיים בריא ותזונה נכונה ניתן למנוע את נזקי הסוכרת גורמת להעמיק מחקרים בנושא הקשר בין תזונה לנזקי מחלת הסוכרת או ליכולת לשנו למנוע אותם.

מה יש בשוקולד מריר איכותי שיכול להועיל לתזונת סוכרתי

ראשית חשוב להדגיש שכמות השוקולד המריר שאתם רוצים לאכול צריכה להיות כפופה לתגובה שלכם , לעליית ערכי הסוכר בדם ולתפריט שנקבע עם הדיאטנית.
שוקולד מריר איכותי , ללא תוספות מיותרות הוא מוצר מזון עשיר במינרלים. יש בו ברזל, מגנזיום ואבץ. הקקאו בשוקולד מריר מכיל גם נוגדי חמצון הנקראים פלבנואידים, אשר עשויים לספק מספר יתרונות בריאותיים.

השוקולד המריר , ללא חלב רכיבי חלב או לקטוז , מגיע מקקאו, שהוא צמח עם רמות גבוהות של מינרלים ונוגדי חמצון.
בואו נזכור לרגע ממה עשוי שוקולד חלב ? יש בו חמאת קקאו, הרהב מאד סוכר או תחליפי סוכר, חלב וכמויות קטנות של קקאו. לעומת זאת, בשוקולד מריר יש כמויות גדולות בהרבה של קקאו ופחות סוכר משוקולד חלב. בקיצור לשניהם קוראים שוקולד אבל במהות הם שונים.

ועוד עובדה חשובה – בשוקולד מריר אין חלב , הוא מזון טבעוני נטו וכמובן שאין בו כולסטרול.

הורדת לחץ דם לחולה סוכרת ובכלל

לקראת סיום שוב נזכיר שיש להתייעץ עם הדיאטנית שלך בנוגע לאכילת שוקולד מריר. מחקרים נוספים בתחום תומכים בצריכת מדודה ונתונה של שוקולד מריר וקקאו בכלל.

לחץ דם –הפלבנולים בשוקולד מריר מעוררים את ייצור תחמוצת החנקן בגוף. תחמוצת החנקן גורמת להתרחבות כלי הדם, או להתרחב, מה שמשפר את זרימת הדם ומוריד את לחץ הדם.

מחקרים על הקשר בין קקאו שוקולד מריר וערכי הסוכר בדם 

מחקר משנת 2015 בדק את ההשפעות של צריכת שוקולד אצל 60 אנשים עם סוכרת סוג 2 ולחץ דם גבוה. החוקרים מצאו כי המשתתפים שאכלו 25 גרם (גרם) שוקולד מריר מדי יום במשך 8 שבועות, היו בעלי לחץ דם נמוך משמעותית מאלו שאכלו את אותה כמות שוקולד לבן.

ממצאי סקירת 2017 הראו כי ההשפעות המועילות של שוקולד מריר על לחץ הדם עשויות להיות משמעותיות יותר בקרב אנשים מבוגרים ובאנשים עם סיכון גבוה יותר למחלות לב וכלי דם, בניגוד לאנשים צעירים ובריאים יותר.

לסיכום האם חולה סוכרת יכול לאכול שוקולד

• בכמות נתונה וידועה לפי תפריט מאוזן לחולה סוכרת
• אני באופן אישי לא אוהב שוקולד עם תחליפי סוכר
• שוקולד מריר הוא גם טעים מאד !
• אין חבילת קקאו ריחנית בארון בבית להכין משקה קר בקיץ וקקאו חם וריחני בחורף