ארוחת בוקר לחולי סוכרת המלצות וטיפים 

ארוחת בוקר לחולי סוכרת המלצות וטיפים

אנשים המנהלים את מחלת הסוכרת שלהם נדרשים לתזונה נכונה ובריאה. לכן מחקרים עדכניים שמים דגש על ארוחת בוקר לחולי סוכרת וההשפעות החיוביות שיכולות להיות לה על איזון רמות הסוכר בגוף . אתר הסוכרת של ישראל כתבה בנושא ארוחת בוקר לחולי סוכרת

איזון רמות הסוכר ארוחות בריאות בזמן 

אחד האלמנטים החשובים בשמירה על רמות סוכר תקינות לאורך זמן וערכי a1c מתחת לרמה של 6.5 הם שילוב של אורח חיים בריא לצד תזונה נכונה לסוכרתיים.
מנסיון שלי , אחת לשנה יש לבקר אצל דיאטנית מומחית לסוכרת של קופת חולים . להגיע עם המלצות מעודכנות מהרופא המטפל ולעדכן את התפריט.

האם חולה סוכרת צריך להפקיד על ארוחת בוקר 

מחקרים שנערכו לאחרונה בתחום התזונה לסוכרתיים מצביעים שיש להקפיד על ארוחת בוקר לחולה סוכרת. במחקר אשר פורסם בירחון  Journal of Nutrition
החוקרים מצאו כי דילוג על ארוחת הבוקר פעם בשבוע קשור לסיכון גבוה יותר של החמרת מצב סוכרת בעיקר עבור חולי סוכרת מסוג 2. לכן כותבים החוקרים , יש להקפיד על ארוחות בוקר בעיקר לחולה סוכרת .
תפריט דיאטה לחולה סוכרת אתר הסוכרת הישראלי

תפריט דיאטה לחולה סוכרת אתר הסוכרת הישראלי

מה מומלץ לארוחת בוקר של חולה סכרת סוג 2 

את התפריט לארוחה יש לבנות לפי המלצת הדיאטנית שלך . היא תכלול מן הסתם  :
מנת לחם מלא ללא סוכר ועם כמות נתרן מינימלית
מנת חלבון כגון גבינה דלת מלח
ירקות והשלמת תזונתית לפי המלצות רפואיות

כמובן שכוס תה ירוק ללא סוכר לאחר האורחה תוסיף לכם תחושת שובע

היתרונות של אורח חיים בריא לחולה סוכרת 

בעוד שסוכרת מסוג 1 שכיחה פחות ומאובחנת בדרך כלל בשלב מוקדם של החיים, סוכרת מסוג 2 מתפתחת בדרך כלל בקרב אנשים מעל גיל 45. גורמי הסיכון כוללים עודף משקל וחוסר פעילות גופנית יחד עם גנטיקה.

רופאים ממליצים בדרך כלל על שינויים באורח החיים כדי להימנע מהתפתחות סוכרת מסוג 2. וישנן אסטרטגיות לניהול המחלה אצל אנשים שכבר אובחנו. לכן הקפדה על אורח חיים וארוחת בוקר לצד תזוה נכונה לאורך כל היום בהחלט יכולה לתרום לשמירה על סוכר תקין לאורך כל היום .