גורמים לסוכרת כיצד להוריד סוכר

גורמים לסוכרת כיצד להוריד סוכר 

סוכרת היא מחלה בה הלבלב מפריש כמויות קטנות מדי של ההורמון אינסולין וכתוצאה מכך סוכר – גלוקוז – אינו נספג בכמויות נדרשות בדם. מה בכתבה?. גורמים לסוכרת כיצד להוריד סוכר.

כיום הסוכרת שכיחה ביותר בעולם המערבי. אחד הגורמים העיקריים למחלה הוא מזון מתועש עתיר בסוכר ובקלוריות. גורמים נוספים להתפרצות המחלה הם גורמים גנטיים, וירוסים, תגובות אוטואימוניות ואף הריון. לקראת שנת 2020 כבר אין ספק בעולם הרפואה שהסוכרת היא מגיפה עולמית

גורמים לסוכרת כיצד להוריד סוכר

גורמים לסוכרת כיצד להוריד סוכר

התפרצות סוכרת גורמים נפוצים

  • כיום יודעים כי גנטיקה אינה הגורם המרכזי להתפרצות מחלת הסוכרת. בסוכרת מסוג 1, סוכרת נעורים,
  • ישנם מקרים בהם המחלה מתפרצת בעקבות וירוס או מחלה שתוקפים את הלבלב. איזה נזק עם עושים?. פוגעים ביכולת יצור אינסולין. במקרים אחרים, בעיה בתפקוד מערכת החיסון גורמת לכך שהלבלב מזוהה כגורם זר שצריך להHלחם בו, והמערכת החיסונית משמידה את התאים האחראים ליצור אינסולין.
  • בעקבות קלות ההשגה והנוחות, רבים אוכלים מזון מהיר כפתרון מהיר ונוח, ויחד עם זאת עושים פחות מדי פעילות גופנית. אוכל מתועש ומזון מהיר, מכילים כמויות גדולות של שומן וסוכר, דבר שגורם, בין השאר, לכמות גדולה של סוכר בדם. זה אחד הגורמים הנפוצים ביותר לסוכרת מסוג 2. הלבלב מתקשה להתמודד עם כמויות גדולות של סוכר בדם באופן קבוע, מתעייף ומפסיק להפריש כמות רצויה של אינסולין. בעקבות כך, איברים רבים ושונים לא מקבלים את הגלוקוז אותו הם חייבים לתפקוד נכון.
  • סוכרת הריונית מופיעה רק אצל נשים בהריון. בעקבות שינויים הורמונליים וגם בעקבות עליה במשקל הלבלב מתקשה לייצר את כמות האינסולין הרצויה.
  • גורמים נוספים להתפרצות המחלה הם, תאונה או פציעה שגורמים טראומה ללבלב, תסמונת דאון או תסמונת טרנר שהם תסמונות גנטיות שמלוות בתופעות פיזיות, או במקרים נדירים זיהום שהורס את הלבלב.

הגורמים למחלת הסוכרת הם בדרך כלל שילוב של חולשה גנטים יחד עם פגיעה, מחלה או אורח חיים לא בריא. הלבלב נפגע וכמות האינסולין המופרש אינו מספיק לתפקוד איברים בגוף. מחלת הסוכרת מביאה לפגיעה ארוכת טווח באיברי מטרה המזכה בפיצוי כספי מחברות ביטוח או מהביטוח הלאומי. בישראל פועלות מספר חברות למימוש זכויות רפואיות העוסקות במימוש זכויות רפואיות לחולי סוכרת

מחלת הסוכרת מגיפה עולמית אבל אנחנו יכולים לנצח את הסוכרת

  • סוכרת היא מחלה שאפשר לנצח על סיגול אורח חיים בריא שינוי תפריט ואימוץ תפריט מומלץ לחולה סוכרת
  • אכלו יותר ירקות טריים מדי יום ! בישראל  יש בכל השנה ירקות בריאים דלי סוכר מומלצים לבריאות ולהורדת רמות הסוכר בדם . מלפפון תמיד יעשה לכם טוב , כמה עלי חסה שאפשר לקחת לעבודה וקולורבי חתוך לפרוסות דקות הם המלצה בכל תפריט לחולה סוכרת
  • בכלל קולורבי וגזר הם ירקות מומלצים להורדת לחץ דם וגם שמירת על רמות הסוכר בדם  ויש להם לא מעט יתרונות בריאותיים

מחקרים חדשים בנושא הורדת סוכרת בדם 2022

לאחרונה התפרסמו מספר מחקרים חשובים בנושא הורדת סוכרת הדם. מה אפשר ללמוד?. אחד המעניינים שהם מציג את היתרונות בביצוע פעולות גופנית לזמנים קצובים. מה הקצב הנדרש?. קצרים ולארוך זמן, מה שנקרא פעילות מתפרצת.

לפרטים על מחקרי סוכרת חדשים לחצו כאן 

צפו בווידאו ד"ר רועי אלדור מנהל היחידה לסוכרת במכון לאנדוקרינולוגיה, מטבוליזם ויתר לחץ דם עם כל מה שצריך לדעת על סוכרת. מומלץ!