כמה קלוריות יש בבמבה ערכים תזונתיים

כמה קלוריות יש בבמבה ערכים תזונתיים

מי לא אוהב במבה ? מכירים אחד כזה ? טוב אני מודה שאני תמיד אוהב במה כמעט בכל מצב. טיסה לחול ? לוקח איתי במבה. מה לעשות אחלה חטיף. אבל אכילה מרובה של במבה איננה מומלצת , לדעתי , למי ששומר על דיאטה או מי שרוצה להפית את כמות הנתרן באוכל. כמה קלוריות יש בבמבה ערכים תזונתיים

כמה קלוריות יש בבמבה ערכים תזונתיים

כמה קלוריות יש בבמבה ערכים תזונתיים

ממה עשויה במבה לא רק בוטנים

נכון שאין כמו במבה , לפני שנבדוק את ההרכב התזונתי שלו הנה החומרים ממנו עשויה הבמבה הצהובה הרגילה . שאני אישית לא מחליף אותה באף חטיף אחר. בוטנים טחונים (50%), גריסי תירס, שמנים מהצומח, מלח, ויטמינים [ויטמין C, ויטמין B3 (ניאצין), ויטמין E, ויטמין B1 (תיאמין), ויטמין B6, ויטמין A, חומצה פולית, ויטמין B12], ברזל.

לפי אתר החברה מדובר בחטיף אפוי מועשר בוויטמינים וברזל ללא חומרים משמרים ללא צבעי מאכל ללא גלוטן . שימו לב שגם באתר המוצר לא מפורט היחס בין גרגרי התירס לבוטנים (05/01/2020).

ערכים תזונתיים במבה 100 גרם מוצר 

לפי אתר המוצר ההרכב התזונתי למאה גרם מותר כולל :

אנרגיה בחטיף במבה 534 קלוריות
חלבונים 17.5 גרם
פחמימות 39.5 גרם
שומנים במבה 34 גרם
נתרן מלח 390 מ"ג
סוכרים במבה  3.2 גרם

כמה דברים חשובים על במבה :  

 

  1. מדובר בחטיף פרווה המתאים לטבעונים וצמחוניים
  2. הוא טעים ולא משנה באיזו אריזת במבה אתם קונים
  3. הרבה קלוריות ל 100 גרם מוצר – שימו לב 534 קלוריות למאה גרם במבה
  4. 390 גרם נתרן ל 100 גרם מוצר חוסכים ממנה את המדבקה האדומה של מוצר עתיר נתרן גם בפעימה השנייה שמכניסה לקטגוריית המלוחים חטיפים עם 400 מג נתרן ל 100 גרם מוצר
  5. כמה סוכר יש ב 100 גרם במבה – 3.2 גרם ולכן לא תראו אל גבי האריזות את המדבקה האדומה

האם חולה סוכרת יכול לאכול במבה 

כחולה סוכרת ותיק שלא תמיד מצליח להימנע מחטיפים , הצלחתי לשלב מעת לעת במבה כחלק מהתפריט. היא בגדר ה guilty pleasure שלי . כחלק מתפריט מאוזן לחולה סוכרת , בהתחשב בכמות הפחמימות ל 100 גרם מוצר , בהחלט ניתן לשלב אחת לכמה זמן . בהחלט לא חלק מתפריט יומי. רק לשם השוואה לחם מלא מכיל כ 200 קלוריות ל 100 גרם מוצר . חוץ מזה שתמיד אפשר לקנות בחבילות של 25 גרם .

במקרה של טעות כתבו לנו ואנו נתקן. הרכב תזונתי לפי אתר אסם 04/012020