מלפפון לחולה סוכרת המלצות תזונה

מלפפון לחולה סוכרת המלצות תזונה

לצד פירות ולחם מקמח מלא תזונה לחולי סוכרת כוללת גם ירקות שזמינים בכל מרכול. על מנת לקדם אורח חיים בריא לחולה סוכרת ארגוני התזונה בעולם ממליצים על מזונות עשירים בסיבים תזונתיים כוללים: לחמים מלאים ודגנים, ומזונות המיוצרים ב 100% חיטה מלאה, שיבולת שועל, קינואה, אורז חום ועוד. בכתבה זו נסביר על מלפפון לחולה סוכרת המלצות תזונה

מלפפון לחולה סוכרת המלצות תזונה

מלפפון לחולה סוכרת המלצות תזונה gloo

מלפפון ירוק וטרי מומלץ לחולה סוכרת ובעצם לכולם

אני אוהב את המלפפון שלי ירוק ומקולף. אבל אתם בהחלט יכולים להישאר עם הקליפה. יש בו כ 95% מים וחשוב לשטוף היטב מלפפון לפני האכילה. בלא מעט מרכולים נמכרות אריזות של מלפפון בייבי . זה מעולה בתור חטיף לנסיעות , במקום פחמימות ונתרן וזה בעיקר בריא לנו. אז הנה כמה עובדות חשובות על מלפפון כירק מומלץ לחולה סוכרת שרוצה לשמור על A1C תקין .

הירק הירוק עובדות חשובות על תזונת סוכרתיים

להלן ערכים תזונתיים מלפפון ל 100 גרם מוצר טרי עם קליפה .

קלוריות במלפפון : 15
סך השומן  0 גרם.
פחמימות: 4 גרם בלבד
חלבון: 2 גרם.
סיבים תזונתיים במלפפון: 2 גרם. וכמות לא מבוטלת של ויטמינים כמו ויטמין A+B וגם באופן מפתיע ויטמין C .

היתרונות של מלפפונים לתזונה בריאה

מלפפונים מכילים נוגדי חמצון, כולל פלבנואידים וטנינים, המונעים הצטברות של רדיקלים חופשיים מזיקים ועלולים להפחית את הסיכון למחלות כרוניות. ואם זה לא מספיק לכם אז המלפפון מגלם יתרון נוסף במדינה חמה כמו שלנו.

הירק הפופלרי מכיל כ 95% מים שמסייעים להגביר את ההידרציה ולעזור לכם לענות על צרכי הנוזלים היומיים וכמובן לפינוי סוכר באמצעות נוזלים מהגוף.

רגע אבל אני צריך לשלב גם פחמימות בתפריט מאוזן לסוכרת

נכון מאד ! לא רק שאתה צריך אתה גם חייב לשלב פחמימות ולשמור על איזון הגוף. בכל הקשור לצריכת פחמימות בתפריט הסוכרתי חשוב לשלב דגנים מלאים, כמו אורז חום, שיבולת שועל, קינואה או מזונות מבושלים , דלי נתרן ולא מעובדים כמו דגנים מלאים ללא תוספת סוכר (או מעט מאוד).

אתר הסוכרת של ישראל המלצות תזונה לחולה סוכרת וטרום סוכרתיים. מימוש זכויות ביטוח לאומי והחזרי מס למיש עבר ועדה רפואית בביטוח לאומי !