סוכרת מסוג 2 הורדת סוכר

 

למה אנשים חולים במחלת סוכרת מסוג 2 ?

זה קרה לי פתאום באמצע החיים. כאבי ראש וצמה מתמיד. לא הרגשתי הכי נח עם עצמי. רופא המשפחה שלי שלח אותי לבדיקות ואחרי כמה ימים הגיע הטלפון . בא אלי מהר יש לך סוכרת מסוג 2. אורח החיים האינטיסיבי , המזון התעשייתי ומשקל יתר מדליקים את הגנים הרדומים שלנו והופכים את הסוכרת למגיפה כלל עולמית. לא מתוקה בכלל. לכן הקמתי את הסוכרת של ישראל. לחלוק מידע על חולי סוכרת בני משפחותיהם וטרום סוכרתיים.

מאפיינים וטיפול סוכרת מסוג 2

מחלת הסוכרת מאופיינת ע"י כמות גדולה מדי של סוכר בדם ובשתן. הלבלב מפריש הורמון אינסולין הגורם לסוכר להספג בתאים בגוף. כאשר כמויות האינסולין קטנות מדי, הסוכר לא לאיברים השונים ונשאר בדם. בעקבות כך, איברים רבים בגוף נזוקים למשל עיניים, כליות, הלב, מערכת כלי הדם, העור ועוד.

סוכרת סוג 2 הסברים טיפול טיפים לסכרתיים איך מורידים סוכר בדם

סוכרת סוג 2 הסברים טיפול טיפים לסכרתיים איך מורידים סוכר בדם

מה גורם לסכרת טייפ 2?

סוכרת מסוג 2 מתפרצת אצל אנשים בוגרים, בדרך כלל כתוצאה מאורח חיים לא בריא. אנשים שעושים פחות מדי פעילות גופנית, מעשנים ואוכלים כמויות גדולות של אוכל מתועש ומזון מהיר נמצאים בקבוצת סיכון למחלת הסוכרת מסוג 2. אוכל מתועש ומזון מהיר מכילים כמויות גדולות של שומן וסוכר שגורמים, לכמת גדולה של סוכר ושומן בדם. כמות גדולה של שומן בדם יכולה לגרום לתאים לפתח עמידות לאינסולין. כאשר כמות הסוכר בדם היא גבוהה לאורך זמן, הלבלב נחלש ומתקשה להמשיך להפריש כמויות אינסולין נדרשות. כתוצאה מכך, איברים בגוף לא מקבלים את הסוכר אותו הם זקוקים לפעילות תקינה ונגרם נזק או אפילו הרס של אותם איברים. לגנטיקה חשיבות בהופעת מחלת הסוכרת. כאשר בני משפחה מדרגה ראשונה חולים בסוכרת, עולה הסיכוי לחלות בה. גם לגיל יש השפעה על מחלת הסוכרת מסוג 2. יותר אנשים מעל גיל 40 חולים בסוכרת בהשוואה לצעירים יותר.

איך מורידים סוכר בדם לחולי סכרת סוג 2 ?

לפני שמתחילים טיפול תרופתי לאיזון רמות האינסולין בדם הנהכ מה המלצות.

מומלץ לאמץ אורח חיים בריא יותר שכולל ירידה במשקל במידת הצורך.

מה עוד יכול לסייע להורדת ערכי הסוכר בדם?. הגברת כמות פעילות גופנית וחשוב ביותר.

מה כולל תפריט לסכרתי?. צריכת כמות גדולה יותר של ירקות ומאכלים דלי שומן. איך זה בא לידי ביטוי?.

יותר קטניות ובשר רזה ופחות בשר אדום ואיברים פנימיים.

בהרבה מקרים של סוכרת מסוג 2, אורח חיים בריא יצליח לאזן את רמת האינסולין בדם.

במקרים שלא, ישנם מגוון תרופות שיצליחו לעשות כן. מעקב צמוד אצל צוות הרפואי יעזור לשמור על רמת אינסולין תקינה ובריאות טובה.

מה אסור לחולי סוכרת לאכול 

מה לאכול אם אני חולה סוכרת ?  ראשית יש לפגוש דיאטנית מומחית לסוכרת . לרוב דיאטנית של קופת חולים היא הבחירה הטובה ביותר שכן היא יכולה להיות בקשר עם רופא הסוכרת שלך והיא מנוסה ויכולה לחשוף אתכם לזכויות חולה סוכרת בקופת חולים.

חולה סוכרת צריך להמנע מאכילת יתר של מאכלים עתירי קלוריות וסוכר ועל הדרך להיפטר ממאכלים עתירי מלח. יש באתר הסוכרת של ישראל לא מעט מאכלים ומתכונים דלי נתרן לחולי לב או מאכלים מומלצים לחולי סוכרת !

5 טיפים חשובים לסוכרתיים או טרום סוכרת 

 

  1. סוכרת זה לא צום מתמשך – זו אכילה שקולה ובריאה בכפוף לתפריט של דיאטנית בקופת החולים .
  2. מעבר למזונות עשירים בסיבים תזונתיים לחם מלא כוסמין או שיפון , ירקות שיש בשפע ופירות לפי התפריט . פחות שומנים רוויים ופחות מלחים ונתרן מיותר.
  3. תחליפי סוכר לא יותר טובים מסוכר לבן או חום.
  4. הבחירה האישית שלי הייתה ללמוד לשתות ללא סוכר בכלל . יותר טעים לי
  5. בחרו במוצרי דל שומן או מופחתים בשומן.
  6. הגבילו את כמות המזון המוכה או המטוגנים בשמן עמוק – ציפס זה אוכל לחולה סוכרת !
  7. פעילות גופנית מבוקרת , הליכות בשעות הערב ושוב תחת ייעוץ אישי . זה כיף , זה בריא וזה עושה טוב ללב ולנשמה.