פחממות ודיאטה לסוכרת

פחמות ודיאטה לסוכרת 

דיאטה לחולה סוכרת או דיאטה ללחץ דם מצריכה הכרות אישית עם סוגי הפחממות במזון בכתבה זו נציג מהם הסוגים השונים של פחמימות? האם קיימות פחמימות בריאות? האם כל הפחמימות גורמת להשמנה? במקרים רבים כשמדובר בבריאות והרזיה, פחמימות "מואשמות" כגורם לבריאות ירודה ולהשמנה. האמת היא הרבה יותר מעניינת.
תפקיד הפחמימות הוא לספק אנרגיה לגוף. מערכת העיכול הופכת פחמימות לסוכרים שמהווים מקור אנרגיה לכל תאי הגוף בכל האיברים. עודף הסוכרים נאגר בכבד או הופך לשומן בגוף.

פחמימות הן חיוניות לתפקוד תקין של הגוף, אבל לא כל הפחמימות הן טובות באותה המידה לבריאות שלנו.

מצאתם טעות דווחו לנו 
פחמימות בריאות או פחמימות ריקות?

בפחמימות ריקות הערך התזונתי נמוך מאד ביחס לערך הקלורי, לדוגמא – לחם לבן, סוכר לבן, סירופ תירס, משקאות ממותקים, סוכריות ומזונות מעובדים נוספים. כאשר אנו אוכלים פחמימות ריקות, הסוכר מתפרק מהר, גורם לעליה חדה ברמת הסוכר בדם ואחר כך לירידה חדה. הגוף לא מקבל ויטמינים ומינרלים חיוניים למרות כמות הקלוריות הגדולה שאנחנו אוכלים.

פחחמות מורכבות והשפעה סוכר בדם ולחץ דם 

פחמימות מורכבות מקורן במזונות מן הצומח והן בעלי ערך תזונתי גבוה ביחס לערך הקלורי שלהן. מעבר לקלוריות שהן מספקות, יש בהן ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים שחיוניים לתפקוד תאי הגוף. דגנים מלאים, ירקות עמילניים וקטניות הם דוגמאות לפחמימות מורכבות. כאשר אנו אוכלים מזונות המכילים פחמימות מורכבות, רמת הסוכר בדם יציבה יותר – העליות והירידות הן מתונות הרבה יותר, והגוף מקבל את כל הויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק לתפקוד תקין ומסייע להקטנת לחץ דם. 

בריאות ודיאטה

כאשר המטרה שלנו היא לשפר את רמת הבריאות שלנו ולשמור על משקל תקין, חשוב להקפיד לבחור פחמימות מורכבות כשמרכיבים את התפריט היומי. פחמימות אלה מווסתות את רמת הסוכר בדם וגורמות לעליה מתונה והדרגתית של סוכר בדם ולתחושת שובע לאורך זמן. אנחנו אוכלים כמות קטנה יותר עם ערך תזונתי גבוהה יותר וכך מספקים אנרגיה חיונית לגוף ושומרים על גוף בריא ומשקל תקין.

 חולה סוכרת ומשלם מס הכנסה ? מודעים לזכויות חולה סוכרת  ?  

מימוש זכויות חולי סוכרת על ידי מומחים למימוש זכויות ביטוח לאומי חברות ביטוח איתור כספים אבודים חינם לחולי סוכרת לחצו כאן  או השאירו פרטים באתר לקבלת הצעה מחברות למימוש זכויות רפואיות לבעלי נכות בעיה רפואית ולמי שאינו מוגדר כבעל לחץ דם תקין 

תגובות ושאלות יתקבלו בברכה.

טופס צור קשר

* indicates required field
CAPTCHA


Refresh 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *