טיפול בסוכרת סוג 2

 

טיפול בסוכרת סוג 2 

 סוכרת סוג 2 הינה מחלה כרונית בה הגוף מתקשה לקלוט כמויות מספיקות של גלוקוז ממערכת הדם. כתוצאה מכך, איברי הגוף אינם מקבלים מספיק אנרגיה לפעילות תקינה. מצב זה מוביל, לעיתים, לפגיעות במערכות הגוף. פגיעות אלו לא תמיד הפיכות. לכן יש לנקוט משנה זהירות בעת ביצוע טיפול בסוכרת סוג 2 
בעקבות חולשה גנטית או אורח חיים לא בריא ועלייה במשקל הגוף, הלבלב מתקשה לספק כמות מספיקה של הורמון האינסולין. הורמון זה אחראי על קליטת גלוקוז (סוכר) ממערכת הדם לאיברים שונים בגוף. הגלוקוז מספק אנרגיה לכל איברי הגוף ועל ידי כך מאפשר להם לתפקד באופן תקין.

מצאתם טעות דווחו לנו 
טיפול בסוכרת מבוגרים

עם גילוי מחלת הסוכרת, דרוש טיפול מידי כדי למנוע פגיעות חמורות וארוכות טווח בגוף. במצבים מסויימים הרופא המטפל ימליץ על טיפול תרופתי לאיזון רמת הגלוקוז בדם. אבל לפני שמגיעים למפלט אחרון זה, ישנן דרכים נוספות לטיפול בסוכרת מבוגרים:

טיפול בסוכרת ללא תרופות

שינוי באורח חיים יכול להביא לשיפור משמעותי באיזון רמת הגלוקוז בדם. היום המומחים בקהילת הרפואה ממליצים להגביר את רמת הפעילות הגופנית יחד עם שינויים בתפריט היומית. השינויים האלה יובילו לירידה במשקל ולחיזוק השרירים ומערכות הגוף.

השינויים המומלצים בתפריט היומי כוללים:

  • אכילת כמת גדולה יותר של ירקות ובעיקר ירקות ירוקים
  • אכילת פחמימות מורכבים כמו שיבולת שועל, אורז מלא, קינואה וכוסמת
  • העדפת בטטות על פני תפוחי אדמה
  • אכילת יותר בשר רזה, עוף ודגים במקום בשר אדום
  • המנעות מלחם לבן, סוכר לבן, ממתקים ומאפים.

טיפול בסוכרת באופן טבעי

בנוסף לאכילה בריאה ומאוזנת והגברת פעילות גופנית, ישנם תוספים שמומלצים מאד לשיפור השליטה ברמת הסוכר בדם ומחזקים את פעילות הפרשת האינסולין. חלק מתוספים אלו הם:

  • קינמון – תוספת של 2 כפיות ביום בשתיה או באוכל עוזר למנוע תנודות חדות ברמת הסוכר בדם.
  • אומגה-3 – משפר את תפקוד האינסולין בגוף.
  • תוספת של גרעיני צ'יה וזרעי פשתן מהווים תוספת משמעותית לסיבים התזונתיים באוכל ומסייעים בשמירה על רמת סוכר תקינה בדם.

טיפול טבעי ללא תרופות יכול, במקרים רבים, להביא לאיזון רמת הסוכר בדם. יחד עם זאת חשוב להקפיד להיות במעקב רפואי גם אחרי שמגיעים לרמה מאוזנת של סוכר בדם.

 חולה סוכרת ומשלם מס הכנסה ? מודעים לזכויות חולה סוכרת  ?  

מימוש זכויות חולי סוכרת על ידי מומחים למימוש זכויות ביטוח לאומי חברות ביטוח איתור כספים אבודים חינם לחולי סוכרת לחצו כאן  או השאירו פרטים באתר לקבלת הצעה מחברות למימוש זכויות רפואיות לבעלי נכות בעיה רפואית ולמי שאינו מוגדר כבעל לחץ דם תקין 

[si-contact-form form='1']

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *