קפה וסוכרת האם מותר לחולה סוכרת לשתות קפה

 

קפה וסוכרת האם מותר לחולה סוכרת לשתות קפה

מחקרים חדשים עולה כי המשקה הפופלרי בעולם יכול למעשה להיות יעיל מאוד עיכוב או מניעת מחלות חמורות ביותר, כולל מחלות לב, סרטן, שבץ, סוכרת ועוד רבים אחרים . רבים אחרים. האם קפה מזיק לבריאות? למרות שבמאמרים רבים טוענים שקפה מזיק לבריאות, קיימים מחקרים שמוכיחים שכדאי לשתות קפה לשיפור הבריאות. אבל האם קפה משפיע על כולם באותה המידה? האם לקפה יש השפעה על רמת הסוכר בדם? לקפה השפעה שונה על אנשים שונים, וקיימים מצבים בהם קפה אכן משפיע על רמת הסוכר בדם.
מצאתם טעות דווחו לנו 
סוכרת סוג 2 וקפה 

על פי מחקרים, שתיית קפה מורידה את רמת הסוכר בדם. יתרה מזה, שתיית קפה באופן קבוע עשויה למנוע התפתחות של סוכרת מסוג 2. חשוב לציין שכאשר מוסיפים חלב וסוכר לקפה ההשפעה קטנה או מתבטלת בעקבות השפעת שני מזונות אלו על רמת הסוכר בדם. לקפה ללא קפאין השפעה נמוכה מזה של קפה עם קפאין. לכן מומלץ גם לחולי סוכרת מסוג 2, לשתות קפה עם קפאין אבל בלי סוכר או חלב.

סוכרת סוג 1 וקפה

שתיית קפה משפיעה על אנשים שונים בדרכים שונות. כאשר אנחנו בודקים את השפעת שתיית קפה על רמת הסוכר בדם כדאי לקחת בחשבון גם השפעות עקיפות, לדוגמא:

  • שתיית כמות גדולה של קפה יכולה לגרום לחוסר שינה בעיקר אצל חולי סוכרת מסוג 1. כתוצאה מעייפות יתר שנגרם מחוסר שינה, הגוף מפריש כמות קטנה של אינסולין וכך רמת הסוכר בגוף עולה.
  • דופק מהיר יכול להופיע כתוצאה מצריכה כמות גדולה מדי של קפה. לחולי סוכרת מסוג 1, דופק מהיר יכול גם להעיד על רמה נמוכה של סוכר בדם.

על כל אחד לבדוק את השפעת הקפה באופן אישי ולדעת איזה כמות כדאי לשתות.

השפעת תה ירוק על סוכרת ורמת הסוכר בדם 

תה ירוק ידוע בהשפעותיו החיוביות על הבריאות בהורדת רמת הכולסטרול בדם וביכולת להקטן את הסיכון לחלות בסרטן. תה ירוק גם מקטין את הסיכון לחלות בסוכרת מסוג 1 וגם מסוג 2 על ידי שליטה ברמת הסוכר בדם לאורך זמן. שתיית לפחות 3 כוסות תה ירוק ביום גורמים לשיפור בזרימת דם וברמות של נוגדי חימצון. בכך תה הירוק עוזר בירידה במשקל וכך גם למניעה או עיכוב בהתפרצות מחלת הסוכרת.

 

אחוזי נכות ביטוח לאומי בתהליך מימוש זכויות לחולי סוכרת

מחלת הסוכרת נקבע כמחלת עבודה על ידי הביטוח הלאומי. פירוט אחוזי הנכות הקשורים לסוכרת נמצאים בחלק א' של התוספת של "תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) תשט"ז- 1956". בתאריך 1.12.2014 חל עדכון לנוסח אחוזי הנכות. 

לטבלה המלאה של אחוזי נכות ביטוח לאומי לחולי סוכרת לפי איברי מטרה לחצו כאן 

 

 חולה סוכרת ומשלם מס הכנסה ? מודעים לזכויות חולה סוכרת  ?  

מימוש זכויות חולי סוכרת על ידי מומחים למימוש זכויות ביטוח לאומי חברות ביטוח איתור כספים אבודים חינם לחולי סוכרת לחצו כאן  או השאירו פרטים באתר לקבלת הצעה מחברות למימוש זכויות רפואיות לבעלי נכות בעיה רפואית ולמי שאינו מוגדר כבעל לחץ דם תקין 

[si-contact-form form='1']

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *