מיקי חיימוביץ סוכר המערכת

מיקי חיימוביץ סוכר המערכת

יש להודות כי תכנית המערכת עם מיקי חיימוביץ סוכרת היא מבורכת. התכנית תיארה הלכה למעשה את מצב מחלת הסוכרת בישראל ואת סכנות מגיפת הסוכרת בישראל וברוב מדינות העולם. בתכנית הוצגו נתונים לפיהם 10% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מסכרת ובקרב אוכלוסיית הקשישים עד 40% סובלים מסוכרת. בין יתר סכנות מחלות הסוכרת נמנו בתכנית עיוורון , הקטנת זרם הדם לרגליים והגדלת הסיכון למחלות לב. אז מה אנחנו עושים על מנת להילחם במחלת הסוכרת , שהוכרזה על ידי ארגון האומות המאוחדות כמגיפת המאה ה 21 ולפי תכנית המערכת מיקי חימוביץ סוכרת הריי שישראל היא אחת המדינות בהם מחלת הסוכרת נפוצה ונפיצה.

תזונה נכונה לחולי סוכרת

שומן מסוכן לבריאות ?  במשך שנים הומלצה לנו דיאטה דלת שומן . בתכנית סוכרת עם מיקי חיימוביץ , נטען כי בין היתר , הימנעות משומן מביאה לאכול יותר פחמימות , והן , הפחמימות הן בין היתר , מגורמי הסוכר העיקריים. צריכת 6-3 מנות פחמימות ( לחם לבן , אורז , פסטה ) הן למעשה מנות סוכר והן באות במקום מנות שומן חיוביות כמו אבוקדו בו יש שומן איכותי לגוף , שומן אגוזים , שומן שקדים הנחשבים כעת לשומנים מועילים לגוף.

לצד שמירה על אורח חיים בריא , ביצוע הליכות 3 פעמים בשבוע , ניטור עצמי של סוכר והקפדה על ביקור במרפאת סוכרת לפחות אחת לרבעון ( לא אחת לשנה ! אחת לרבעון אצל רופא מומחה ובדיקות כף רגל לסוכרת ) יש את האוכל שאנו צורכים . רכזנו עבורכם את המאכלים הטובים ביותר לשמירה על רמת סוכר נמוכה ואת המאכלים שאינם מומלצים לחולה סוכרת . בנוסף מומלץ לבקר את דיאטנית לחולי סוכרת , שירות הניתן על ידי כל קופות החולים ולעדכן את התפריט מעת לעת.

5 מזונות מומלצים לחולי סוכרת

דגים שומניים

דגים שומניים מכילים אומגה -3 שומנים המפחיתים דלקת וגורמי סיכון אחרים למחלות לב ושבץ.

קינמון לחולי סוכרת

קינמון עשוי לשפר את רמת הסוכר בדם, רגישות לאינסולין, כולסטרול ורמות טריגליצרידים בחולי סוכרת מסוג 2.

ביצים לחולי סוכרת

ביצים משפרות את גורמי הסיכון למחלות לב, מקדמות שליטה טובה ברמת הסוכר בדם, מגנות על בריאות העין ומרגישות אותך מלא.

יוגורט יווני טעים ובריא

יוגורט יווני מקדם רמות סוכר בדם בריא, מפחית את גורמי הסיכון למחלות לב ועשוי לסייע בניהול משקל.

ירקות רבותי ירקות בתפריט לחולה סוכרת

הגדלת כמות הירקות ובעיקר ירקות ירוקים כגון חסה כרוב עם עדיפות לירקות טריים שאינם מעובדים.

 

דיאטה לחולה סוכרת דיאטנית לחולה סוכרת

מומלץ להתייעץ עם דיאטנית של קופת חולים או של מחלקת סוכרת ולהקדיש את הזמן לבניית תפריט שניתן לעמוד בו מבחינה קולינארית וזמינות של מצרכים ! חולה סוכרת או טרום סוכרת יכול להאט את מחלת סוכרת על ידי שמירה על תפריט נכון ומבוקר על ידי דיאטנית מוסמכת ומודעות למחלת הסוכרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *