זכויות חולה סכרת בביטוח לאומי

זכויות חולי סוכרת מס הכנסה

 

זכויות של חולי סוכרת

חולה סוכרת הוא אדם שמאבד לעיתים קרובות את יכולתו להתפרנס עקב קשיי המחלה וסיבוכי מחלת סכרת. מדינת ישראל באמצעות הביטוח הלאומי יצרה מנגנון של הקלה על חולה סכרת באמצעות הענקת אחוזי נכות , אחוזי נכות רפואית לחולה סכרת ואחוזי אובדן כושר עבודה לחולה סכרת. מרגע שוועדה רפואית של ביטוח לאומי קבעה אחוזי נכות לחולה סכרת שבצע מימוש זכויות ביטוח לאומי נקבעות למעשה זכויות חולה סוכרת 

זכויות חולה סכרת ביטוח לאומי

ביטוח לאומי קובע דרגות נכות לחולה סוכרת. ועדה רפואית דנה בתביעה לאחוזי נכות שמגיש חולה סוכרת לביטוח לאומי על פי ספר הליקויים של ביטוח לאומי ( בסוף הכתבה צרפנו את אחוזי הנכות לחולה סוכרת ). ניתן להגיש את התביעה לביטוח לאומי באמצעות חברה למימוש זכויות ביטוח לאומי שמומחית בקבלת פיצוי לחולה סוכרת או עורך דין לתביעות ביטוח לאומי . כמובן שניתן להגיש לבד את התביעה. 

קביעת אחוזי נכות לחולה סוכרת היא השלב הקריטי שבו נקבעות זכויות חולה סוכרת ! נקבעת קצבת ביטוח לאומי לחולה סכרת ומשם נגזרות הנחות שונות כמו למשל הנחה בארנונה לחולה סכרת , הנחה במים לחולה סכרת והנחה בחשבון הטלפון לחולה סכרת , קבלת תו נכה לחולה סכרת ועוד. 

Image courtesy of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net

 

הנחה בארנונה לחולה סכרת

לפי תקנות הביטוח הלאומי מי שנקבעו לו דרגת אי-כושר בשיעור של 75% ומעלה או נכות רפואית בגובה 90% ומעלה זכאי להנחה בארנונה ומיסי עירייה. הביטוח הלאומי מעביר לעיריות רשימות מסודרות. אנו ממליצים לחולי וסכרת שגם אם לא קבלו את אחוזי הנכות הנדרשים מביטוח לאומי – גשו לרשות העירונית והגישו בקשה להנחה בארנונה מטעמי נכות. ועדת הנחות לש הרשות המקומית יכולה להעניק את ההנחה.  

זכויות חולי סוכרת במס הכנסה החזרי מס לחולי סכרת

מס הכנסה מקבל מביטוח לאומי את רשימת הזכאים לפי אחוזי נכות של ביטוח לאומי. מי שביטוח לאומי קבע לו אחוזי נכות של 90% ומעלה זכאי לפטור ממס הכנסה בגין מחלה ובמקרה הזה פטור ממס הכנסה סכרת. הפטור מכסה את מרבית ההכנסות של השכיר הנורמטיבי במדינת ישראל. זהו הפטור החשוב ביותר שביטוח לאומי מעניק לחולה סכרת במס הכנסה ! לכן כאשר מגישים תביעה לביטוח לאומי רצוי להתייעץ עם חברה למימוש זכויות ביטוח לאומי או עם עורך דין לתביעות ביטוח לאומי והגשת תביעות לביטוח לאומי. 

זכויות חולי סוכרת ביטוח לאומי

ביטוח לאומי מעניק זכויות נוספות לחולה סכרת לפי מצבו הרפואי ואחוזי הנכות. כמו למשל קצבת ניידות לחולה סכרת , קצבה היכולה להיתסכם באלפי שקלים בחודש לצד סיוע בעבודות הבית , בכפוף להחלטת רמת הניידות של מגיש התביעה והפגיעה באיברי מטרה ככל שישנם כאלו. 

בדיקת זכאות לקצבת ביטוח לאומי מענק ביטוח לאומי לחולה סוכרת או פטור ממס לחולה סוכרת ! השאירו פרטים ונבצע עבורכם בדיקה ראשונית ללא התחייבות מצדכם

[si-contact-form form='1']

תקציר ספר הליקויים של ביטוח לאומי זכויות חולה סכרת בביטוח לאומי

0% היפרגליקמיה או סוכרת, בלא טיפול תרופתי – אפס אחוזי נכות וללא פטור ממס הכנסה
10% סוכרת בטיפול פומי או אנלוג 1 – GLP ללא פטור ממס סכרת או פטורים מתשלום ארנונה לחולה סוכרת
20% סוכרת בטיפול אינסולין או בטיפול משולב עם אינסולין נכות בלבד עדיין ללא פטור וללא קצבה מביטוח לאומי
40% סוכרת לא מאוזנת המטופלת טיפול אינטנסיבי באינסולין ארבע זריקות ומעלה ביום או שימוש במשאבת אינסוליןמביטוח לאומי עדיין ללא פטור ממס הכנסה
50% סוכרת המטופלת באינסולין ומתאפיינת באי יציבות קלינית בולטת 50% נכות מביטוח לאומי ( לביטוי השלם של סעיף נכות ביטוח לחצו כאן )
65% סוכרת עם סיבוך באחד מאברי המטרה בחומרה של 30% לפחות או עם שני סיבוכים לפחות באברי המטרה, שחומרת כל אחד מהם 20% לפחות
100% נכות סוכרת – סוכרת עם שלושה סיבוכים לפחות באברי המטרה, כאשר חומרת כל אחד מהם 30% לפחות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *