מהי סוכרת סימפטומים של סוכרת

מהי סוכרת סימפטומים של סוכרת

מהי סוכרת ?  זו מחלה כרונית המתרחשת כאשר הלבלב אינו מייצר מספיק אינסולין או כאשר הגוף אינו יכול להשתמש ביעילות באינסולין שהוא מייצר. אינסולין הוא הורמון המווסת את רמת הסוכר בדם. היפרגליקמיה, או עלייה ברמת הסוכר בדם, היא תופעה שכיחה של סוכרת בלתי מבוקרת, ועם הזמן גורמת נזק חמור לרבים ממערכות הגוף, במיוחד העצבים וכלי הדם.

מהי סוכרת סימפטומים למחלה הסוכרת אתר הסוכרת הישראלי

מהי סוכרת סימפטומים למחלה הסוכרת אתר הסוכרת הישראלי

מהי סוכרת סוג 1

סוכרת מסוג 1 (ידועה בעבר כתלות באינסולין, נעורים או בילדות) מאופיינת בהפרשת אינסולין ומחייבת ניהול יומי של אינסולין. הגורם לסוכרת מסוג 1 אינו ידוע ואינו ניתן למנוע עם הידע הנוכחי בתחום הרפואה.

התסמינים כוללים הפרזה מופרזת של שתן (פוליאוריה), צמא (polydipsia), רעב מתמיד, ירידה במשקל, שינויים בראייה, ועייפות. תסמינים אלו עלולים להתרחש פתאום.

מהי סכרת סוג 2

סוכרת מסוג 2 (שנקראת בעבר תלות שאינה תלויה באינסולין, או מבוגר-התחלה), נובעת מהשימוש היעיל באינסולין בגוף. סוכרת סוג 2 מהווה את רוב האנשים עם סוכרת ברחבי העולם, והוא במידה רבה תוצאה של עודף משקל הגוף ואת חוסר פעילות גופנית או תוצאה של לחץ דם שאינו מאוזן .

הסימפטומים עשויים להיות דומים לאלה של סוכרת סוג 1, אבל הם לעתים קרובות פחות מסומנים. כתוצאה מכך, המחלה עשויה להיות מאובחנת כמה שנים לאחר תחילת לאחר שכבר החלו להופיע סיבוכים של סוכרת ולא בוצע מימוש זכויות ביטוח לאומי לחולה סוכרת המאפשרים קבלת קצבאות מביטוח לאומי ופטור ממס המקלים על חיי היום יום של חולי סוכרת בישראל.

עד לאחרונה, סוג זה של סוכרת היה לראות רק אצל מבוגרים אבל זה עכשיו גם מתרחשת לעתים קרובות יותר ויותר אצל ילדים בעיקר בשל תזונה לקויה ואי הקפדה על צריכת מזון דל נתרן או מזון דל סוכר 

זכויות חולי סוכרת ביטוח לאומי

ביטוח לאומי מעניק זכויות נוספות לחולה סכרת לפי מצבו הרפואי ואחוזי הנכות. כמו למשל קצבת ניידות לחולה סכרת , קצבה היכולה להסתכם באלפי שקלים בחודש לצד סיוע בעבודות הבית , בכפוף להחלטת רמת הניידות של מגיש התביעה והפגיעה באיברי מטרה ככל שישנם כאלו. ניתן לפנות לקבלת סיוע והנחייה בתביעות ביטוח לאומי מימוש זכויות על ידי צוות עורכי דין מומחה לדיני ביטוח לאומי והגשת תביעה לביטוח לאומי . השירות בתשלום . ניתן לפנות באמצעות תיבת צור קשר עם האתר

מקורות מידע לכתבה – אתר ארגון הבריאות העולמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *