כף רגל סוכרתית טיפול

כף רגל סוכרתית

מדריך טיפול ושימור כף רגל סוכרתית באמצעות בדיקות פשוטות בקופת חולים וטיפול יום יומי של חולה סוכרת בעצמו על מנת למנוע סיבוכים של כף רגל סוכרתית

סימנים לסוכרת

סימנים לסוכרת

 Image courtesy of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net

כף רגל סוכרתית אבחון וטיפול יום יומי

אדם חולה סוכרת נמצא בסיכון גבוהה יותר לפתח בעיות וזיהומים ברגל לרבות כיבים וסיבוכים שונים . זה קורה לחולה סוכרת כי הסוכרת קשורה ופוגעת בין היתר מחזור הדם המסכן את כפות הרגליים, ורמות סוכר גבוהות לאורך זמן יכולות לפגוע בעצבים הרגישים בכף הרגל.

מניעת סיבוכים לחולה סוכרת

כדי למנוע בעיות של כף רגל סוכרתית , לשמור על הציפורניים קצרות לשטוף את הרגליים מדי יום באמצעות מים חמים , לנעול נעליים שמתאימות כראוי, ולראות מומחי טיפול כף הרגל (פודיאטר או chiropodist) באופן קבוע כל כך בעיות ניתן לזהות מוקדם.

בדיקות סוכרת קופת חולים

מרבית קופות החולים מקיימות בדיקות שגרתיות לחולי סוכרת ומבצעות בדיקת כף רגל לחולה סוכרת ,בדיקות דם ובדיקה הנקראת קרקעית העין ולכן חשוב להתייצב לבדיקות הפשוטות האלו בזמן על מנת למנוע סיבוכם קשים בעתיד.

רצוי לבדוק בקביעות את כף הרגל לבדוק חתכים, שלפוחיות או שינויים במבנה ובמרקם העור בכף הרגל ולוודא בתחושה שכף הרגל אינה מפתחת עצבים פגומים.
כף רגל סוכרתית

טיפים לשמירת כף רגל סוכרתית

לא ללכת יחף בעיקר מחוץ לבית ! לא ללכת יחף בגינה או בחוף הים !

לא לשבת רגל על רגל על מנת לא למנוע זרימת דם תקינה לכפות הרגליים

גזירת ציפורניים באופן קבוע בכפות הרגליים

ביצוע טיפולי רגליים פייקור לחולה סכרת אחת לכמה חודשים אצל קוסמטיקאית רפואית

זכויות חולי סוכרת ביטוח לאומי

ביטוח לאומי מעניק זכויות נוספות לחולה סכרת לפי מצבו הרפואי ואחוזי הנכות. כמו למשל קצבת ניידות לחולה סכרת , קצבה היכולה להסתכם באלפי שקלים בחודש לצד סיוע בעבודות הבית , בכפוף להחלטת רמת הניידות של מגיש התביעה והפגיעה באיברי מטרה ככל שישנם כאלו. ניתן לפנות לקבלת סיוע והנחייה בתביעות ביטוח לאומי מימוש זכויות על ידי צוות עורכי דין מומחה לדיני ביטוח לאומי והגשת תביעה לביטוח לאומי . השירות בתשלום . ניתן לפנות באמצעות תיבת צור קשר עם האתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *