המוסד לביטוח לאומי מדריך תביעות ביטוח לאומי

[siteorigin_widget class="SiteOrigin_Widget_Headline_Widget"][/siteorigin_widget]

המוסד לביטוח לאומי 

ביטוח לאומי הוא מוסד ממשלתי שמטרתו להגן כלכלית על אזרחי המדינה ולספק להם רובד ראשוני של סיוע ממשלתי.  בישראל פועל המוסד לביטוח לאומי באמצעות תשלומי חובה שהוא מטיל על שכירים ובאמצעות דמי ביטוח לאומי לעצמאי והוא משרת את כל אזרחי המדינה ללא הבדלי דת גזע ומין. קבלת סיוע וקצבאות , מימוש זכויות ביטוח לאומי או שיקום מקצועי כרוך בהגשת תביעה לביטוח לאומי. 

מוקד טלפוני ביטוח לאומי  

ביטוח לאומי מפעיל מוקד מידע טלפוני בארבע שפות : עברית , ערבית , אמהרית , רוסית
מספר טלפון מוקד ביטוח לאומי 6050* או 04-8812345
שעות פעילות מוקד ביטוח לאומי ראשון עד חמישי בשעות 8:00 – 17:00
במוקד של ביטוח לאומי ניתן לקבל מידע אישי כאשר לפונה יש קוד ביטוח לאומי באתר האישי . ניתן לקבל מידע כללי ללא מסירת קוד אישי של ביטוח לאומי

תביעת נכות כללית ביטוח המוסד לביטוח לאומי 

תביעות נכות כללית מטעמי צדק היא אחד הכלים הנפוצים של ביטוח לאומי לתמוך באזרחים וזכאים לקצבאות ביטוח לאומי. את תביעה יש להגיש לביטוח לאומי לאחר שטופס תביעה לנכות כללית נבדק היטב על ידי עורך דין מומחה לתביעות ביטוח לאומי או חברה למימוש זכויות רפואיות .

נכות כללית ביטוח לאומי טופס להורדה  

טופס 211 ביטוח לאומי משמש להגשת תביעה לתורך מימוש תביעות רפואיות ביטוח לאומי . באמצעות הטופס ניתן להגיש תביעה לקבלת אחוזי נכות ואי כושר עבודה בביטוח לאומי ולזכות באחוזי נכות וקצבת ביטוח לאומי .

בטופס יש להגיש פירוט מלא פרטים על הנכות בגינה מבקשים מביטוח לאומי אחוזים לפי ספר הליקויים. חשוב להיצמד לספר הליקויים של ביטוח לאומי ולתאר את המחלה והפגיעות באמצעות סעיפי הלקוי שביטוח לאומי כבר הגדיר. שימוש בשפה ובהגדרות של ביטוח יכול להקל על החלטות ועדה רפואית של ביטוח לאומי ולדייק באחוזי הנכות

לדוגמא , אם התובע נבדק על ידי רופא מומחה או על ידי רופא תעסוקתי של קופת חולים יש לצרף עותק של חוות הדעת עם הצבעה על סעיפי הלקוי בביטוח לאומי ולא להסתפק בתיאור כללי. 

נכות כללית ביטוח לאומי טופס תביעה

תביעות נגד ביטוח לאומי  

תביעות נגד ביטוח הן תהליך מורכב ומסובך. במידה ותביעה נגד ביטוח לאומי אינה מוגשת בצורה נכונה ומדויקת היא יכולה להסב לתובע נזק כלכלי שיקשה עליו להתמודד עם הפגיעה. במקרים אלו יש לשקול התייעצות עם חברה למימוש זכויות רפואיות. לצד חברות זכויות פועלים בישראל מאות עורכי דין מומחים בתביעות ביטוח לאומי.

מרבית החברות העוסקות במימוש זכויות רפואיות מאפשרות פגישת הכרות ראשונה ללא תשלום במגוון נושאים נכות כללית , ייצוג בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי והכרה בתאונות עבודה.

שכר טרחה חברות מימוש זכויות   

לפני מספר שנים הגבילה הכנסת את שכר הטרחה למייצגים בביטוח לאומי. הגבלת שכר הטרחה בטיפול בתביעות על ידי הכנסת מגדיר בדיוק ובצורה ברורה כמה תשלמו עבור חברת מימוש זכויות רפואיות. כיום ניתן לגבות עמלות ודמי פתיחת תיק למימוש זכויות בסכומים שלא יעלו על הבאים.

תשלום פתיחת תיק מימוש זכויות – 800 שח ורק לאחר חתימת ייצוג בביטוח לאומי ( גם לייעוץ שאינו משפטי )

אחוזים מהתביעה , לא יותר מ 60 קצבאות ( ניתן למיקוח ! ) 11.25% מהתביעה ( משתנה לפי התביעה ) למשך 60 חודש

במקרה של ייצוג בערעור מול החלטות הביטוח הלאומי תגבה עמלה על ההגדלה היחסית של הקצבה

ניתן לצפות באתר באופן תשלום עמלות מימוש זכויות לחצו כאן מדריך שכר הטרחה בטיפול בתביעות

[si-contact-form form='1']

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *