כמה קלוריות יש לקלח תירס מידע ותזונה

כמה קלוריות יש לקלח תירס 

תירס חם תירס חם ! מי לא אוהב תירס חם אבל תמיד נשאל את עצמנו כמה קלוריות יש לקלח תירס והאם תירס טרי או מעובד טוב לתפריט של חולה סכרת. על כך בכתבה שלפננו העוסקת בכמות קלוריות בתירס

כמה שוקל קלח תירס

קלח תירס לפני בישול שוקל כ 250 גרם. אם אתם אוהבים תירס אבל רוצים להוריד מעט את כמות הקלוריות ניתן לבשל חצאים של קלחי תירס. מקסימום יישאר למחר.

כמה קלוריות יש לקלח תירס

כמה קלוריות יש לקלח תירס

קלח תירס ערך גליקמי

לתירס ערך גליקמי בינוני ולא בכדי. בקלח תירס מבושל יש 201 קלוריות בממוצע . שימו לב להבדלים בין ערך גליקמי של תירס מבושל לבין תירס כחטיף או תירס מקופסא .

אינדקס גליקמי קלח תירס = 55 אינדקס בינוני עם 77.6% גרם פחממות ל 100 גרם מוצר עדיף להשאיר את התירס אצל הירקן או לצרוך אותו לעיתים רחוקות.

תירס שימורים קלוריות

ערך תזונתי תירס מתוק שונה בהחלט מהערכים של תירס טרי מבושל או תירס בצורה של חטיף מעובד.

במדפים ישנן של סוגי של תירס מעובד. תירס עם מלח או תירס ללא תוספת מלח או סוכר.

ברור לכל שתירס עם מלח וסוכר טעים יותר, אבל הוא עתיר קלוריות ונתרן ולכן נעדיף שימורי תירס ללא סוכר או שימורי תירס ללא מלח.

האם תירס זה פחמימה

תירס מכיל 77.6% גרם פחממות ל 100 כך שהתשובה ברורה .תירס זה פחממה וכחלק מדיאטה מאוזנת לחולה סוכרת הוא אמור להופיע בתפריט כמה שפחות.
לתירס בקופסאת שימורים , תירס משומר אינדקס גליקסמי של 46

תירס לא בריא

חשוב לזכור שתירס הוא פרי עשיר בסוכר. כיום חלק גדול מהסוכר במזון המעובד מגיע מסוכר תירס לכן חשוב לצרוך אותו במידה מועטה ומחושבת. ילדים יכולים לאכול תירס כאשר הם יוצאים לפארק או קלח תירס מעת לעת. אבל חולי סוכרת שממילא מתקשים בעיבוד סוכרים על ידי הלבלב חשוב שיצרכו תירס כמה שפחות.

תירס וסוכרת ערכים תזונתיים של תירס 

לתירס ערכי עמילן גבוהים ( שוב , פחות טוב לסוכרת ) והפחמימות של התירס יכולות להעלות במהירות רמות הסוכר בדם.  זה אומנם לא שולל אותו לגמרי מתפריט מאוזן לחולה סוכרת , אבל צרכיה רצופה של תירס יכולה להעלות ערכי A1C  .

לצרוך פעם בכמה זמן זה לא נורא , אבל בטח לא בשגרה .

לתירס של חומרים מזינים בריאים, כולל ברזל, ויטמינים A ו- B-6, תיאמין, ריבופלאבין, ניאצין, חומצה פולית, זרחן, מגנזיום, מנגן וסלניום . חשוב להתייעץ עם דיאטנית של קופת חולים , בעת בניית תפריט לאיזון הדם באמצעות תזונה .

כמה קלוריות יש לקלח תירס מידע ותזונה אתר הסוכרת של ישראל האם מותר לחולה סוכרת לאכול תירס , השפעת התירס על ערכי סוכר ומיני מזונות נוספים מידע לחולה סוכרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *