קביעת נכות לחולי סוכרת ביטוח לאומי

קביעת נכות לחולי סוכרת ביטוח לאומי

תהליך קביעת נכות לחולי סוכרת ביטוח לאומי נחשב מיידע ויש להתכונן לפניו מבחינת איסוף חומרים חוות דעת רפואית ואורך רוח של חולה סוכרת הצפוי למספר ביקורים בביטוח לאומי לפני החלטת וועדה רפואית . בכתבה זו נציג את המדריך למימוש זכויות לחולה סוכרת

קביעת נכות לחולי סוכרת ביטוח לאומי שלבים

 

  1. לאחר קביעת רופא מומחה שהנכם סובלים מסוכרת יש להכין את ההיסטוריה של המחלה
  2. לאחר מכן יש להדפיס את טופס תביעה נכות כללית של ביטוח לאומי ולקרוא אותו היטב
  3. יש להכין טופס תביעה , כטיוטא לפני הגשת תביעה ולוודא שלא חסר בו פרטים
  4. זה הזמן להחליט האם להגיש תביעה לביטוח לאומי באמצעות חברה למימוש זכויות או עורך דין לתביעות נכות בביטוח לאומי
קביעת נכות לחולי סוכרת ביטוח לאומי

קביעת נכות לחולי סוכרת ביטוח לאומי

ההחלטה האם לשלם לחברת מימוש זכויות או עורך דין לביטוח לאומי היא החלטה לא פשוטה. למעט 800 דמי רישום יש נושא שכר הטרחה הנגזר באחוזים וקבוע בחוק שחוקקה הכנסת.

היתרון לתשלום לחברה מקצועית למימוש זכויות , בדומה לביצוע איתור כספים אבודים , נעוץ בעובדה שהתשלום כולל כבר את כל ההוצאות לרבות חוות דעת אופר מומחה מטעם חברת מימוש זכויות.

הגשת טופס תביעה לביטוח לאומי 

שלב האב הוא שלב הגשת התביעה לביטוח לאומי. יש לגשת לסניף ביטוח לאומי עם כל הטפסים וחוות הדעת לאחר שכתב התביעה נבדק היטב , צופרה חוות דעת של רופא מומחה וכמובן רופא תעסוקתי במידה ומדובר באדם עובד, ולהגיש את הטופס לביטוח לאומי ואף לקבל אישור.

בחלק מסניפי ביטוח לאומי פועלים מתנדבים של המוסד באמצעותם ניתן ומומלץ לבדוק שוב את טופס 211 תביעת נכות כללית ביטוח לאומי.

בדיקה בוועדה רפואית של ביטוח לאומי 

הופעה בפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי דורשת הכנה. לרוב מדובר בישיבה והמתנה לקריאה של פקיד הוועדה בסניף ביטוח לאומי , מסביבך המוני תובעים , פרצופים קשים ומפגש לא נעים עם הפנים המקפחות של המוסד. 

חברת מימוש זכויות רפואיות או עורך דין מומחה לתביעות ביטוח לאומי. ניתן לצרף לוועדה עורך דין מייצג בביטוח לאומי. לא ניתן לצרף לוועדה רפואית של ביטוח לאומי חברה למימוש זכויות שאינה מעניקה ייעוץ משפטי.

חלק מהבדיקות נעשות בקומות המרתף של ביטוח לאומי , בחדרים שאינם נעימים . קחו נשימה ארוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *