פסטה לחולי סוכרת האם מותר

פסטה לחולי סוכרת האם מותר

כמה פעמים מותר לאכול פסטה לחולה סוכרת כל התשובות באתר הסוכרת של ישראל מתכונים תזונה נכונה זכויות חולה סוכרת

תפריט מאוזן לחולה סוכרת יכול לכלול מנות פסטה בכות מבוקרת . בעוד חלקנו מעדיפים את הפסטה הלבנה והמוכרת ניתן לשלב גם סוגי פסטה מקמח מלאה או פסטה מקמח שיפון המועדף על תזונאיות פסטה לחולי סוכרת מותר בכמות הנכונה

פסטה לחולי סוכרת האם מותר

פסטה לחולי סוכרת האם מותר אנספלאש

פסטה לחולי סוכרת

לפני שיצחק בצע בדיקות דם והתחוור לו כי רמות הסוכר ומחשבון A1C מעידות על הצורך לשמור ולבקר את רמות הסוכר בדם , הוא מאד אהבה פסטה . פסטה ברוטב שמנת או ברוטב עגבניות יחד עם רוטב סמיך וטוב עדיף עם דג סלמון . כעת הוא פנה לבנות תפריט לחולה סוכרת והחליט לשמור על רמות הסוכר בדם , להימנע מאוכל מתוק וקינוחים מיותרים.

אבל האם פסטה טובה לחולה סוכרת  ?  כמו תמיד התשובה נעוצה בכמה קלוריות אנו צורכים בכל ארוחה ואופן שילוב המנה בתפריט מומלץ לחולה סוכרת. כך ניתן לכלול את הפסטה , מלאה או לא , בתפריט מומלץ לחולה סוכרת .

חשוב לזכור שעבור חולה סוכרת רבים פסטה היא מזון שיש להימנע ממנו שכן הוא נחשב כמזון שמעלה במהירות את רמות סוכר בגוף ומצריך איזון הסוכר בדם . כיום ישנן גישות המתירות גם אכילת פסטה בכמות קטנה פעם פעמיים בשבוע .

כמה קלוריות יש בפסטה מבושלת אידקס גליקמי של פסטה

פסטה מבושלת מכילה כ 150 קלוריות ל 100 גרם מוצר . חשוב לזכור שככל שמבלים את הפסטה יותר זמן כך האינדקס הגליקמי שלה עולה . כך האינדקס הגליקמי של פסטה בבישול שאורך כ 15 דקות הוא גבוה יותר מזה של פסטה שעברה בישול של כ  10 דקות.

מימוש זכויות ביטוח לאומי ומחלת הסוכרת

לצד תזונה נכונה לחולה סוכרת יש להקפיד גם על שמירת הבריאות ברמה היום יומית ולבצע מימוש זכויות ביטוח לאומי באמצעות גוף מקצועי. חשוב לזכור שסוכרת היא מחלה דינמית ולכן יש לעדכן את זכויות ביטוח לאומי ולדווח על החמרה במצב הסוכרת בזמן אמת .

אז מה היה לנו בצלחת  ?   פסטה בכמות הוגנת שלא תעלה את רמות הסוכר בדם ומה שעוד שחבו לזכור שכל חולה סוכרת נדרש לבצע מימוש זכויות ביטוח לאומי ומעת לעת לבדוק האם מגיע לו פטור ממס הכנסה או קצבת נכות כללית של ביטוח לאומי …וגם בתאבון !

מחשבון מימוש זכויות לסוכרת ביטוח לאומי

מחשבון מימוש זכויות לסוכרת ביטוח לאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *