כמה סוכר יש בקולה ובמשקאות ממותקים

כמה סוכר יש בקולה ובמשקאות ממותקים

האם יצרני המשקאות הקלים יפחיתו את כמו הסוכר במשקה ? האם יצרני החטיפים יורידו את כמות המלח בשנת 2020 ? נראה שנצטרך להמתין עם התשובה ולראות כיצד מדבקות סימון מזון של משרד הבריאות ישפיעו על ההרכב התזונתי של האוכל שלנו. בינתיים בואו נבדק כמה סוכר יש בקולה ובמשקאות ממותקים

מזון עתיר סוכר סימון מוצרים

מזון עתיר סוכר סימון מוצרים

הקולה כמשל לטעמו המר של הסוכר 

סבתא שלי הייתה אומרת שקולה שותים רק כאשר חולים. אני לא יודע למה אבל היא ייחסה למשקה המוגז סגולות טובות. מאז חלפו כמה עשורים והמודעות להרכב התזונתי של המזונות המוכנים גדלה. כאשר מדובר במשקאות ממותקים כמו קולה וכמו מיצים אנחנו יודעים שיש לא מעט סוכר אבל כמה בדיוק?

בפחית קולה של 330 מ"ל יש 39 גרם סוכר ! שהן כ 12 כפיות סוכר. שזה אומר הרבה מאד סוכר. בוודאי לא מומלץ לחולה סוכרת וגם לאחרים כדאי לשתות קולה במינון מבוקר. רק לשם השוואה ב 100 גרם אבטיח יש 6 גרם סוכר .

כמות הסוכר בקולה משתנה בין היצרנים השונים וכמובן שגם ההרכב התזונתי. בכל מקרה אין ספק שלאור התקנות החדשות של משרד הבריאות לעניין סימון מדבקות מזון לפי סוכר מלח ושומן רווי הקולה מקבלת מדבקה אדומה כי היא עוברת את הסף של 5 גרם סוכר לכל 100 מ"ל משקה.

כמה סוכר יש בקולה ובמשקאות ממותקים

כמה סוכר יש בקולה ובמשקאות ממותקים

זהירות סוכר מיצים טבעיים ובמיוחד תפוזים 

אנחנו גדלנו על פירות הדר. פעם כל המדינה היית המלאה בפרדסים שהיו מלאים בפירות הדר. מי לא זוכר את הסיסמא קחי פרי ותהיה לי בריא ?  פרי הדר נהדר ולא יקר. טוב זה נכון . אבל קחו בחשבון שבכל 100 גרם תפוז מקולף יש בערףך8 גרם סוכר.

מחליפים מיץ ממותק במיץ גזר טעים

לסיום אין כמו סיפור הצלחה. כאשר אני רואה דוכן מיצים טבעיים אני תמיד רוכש כוס מיץ טבעי. לפני הסוכרת ותהליך הורדת הסוכר תמיד זה הי מיץ צפוזים או מיץ רימון. היום המיץ המועדף גזר. אחד מירקות השורש המומלצים לחולה סוכרת ובעיקר נטול סוכר לבן , הרבה ויטמינים חשובים לבריאות שלנו ולא פחות חשוב מומלץ לחולה סוכרת , בכפוף לתפריט מאוזן לחולה סוכרת בפיקוח דיאטנית של קופת חולים. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *