משחת שיניים לחולי סוכרת מניעת עששת

משחת שיניים לחולי סוכרת מניעת עששת

 

 

משחת שיניים לחולי סוכרת מניעת עששת

משחת שיניים לחולי סוכרת מניעת עששת

הגלוקוזה נמצאת ברוק שלך – הנוזל בפה שלך שמרטיב אותו. כאשר אין בקרת סוכרת, רמות גלוקוז גבוהות ברוק שלך עוזרות לחיידקים מזיקים לצמוח. חיידקים אלו משתלבים עם אוכל ויוצרים סרט רך ודביק הנקרא פלאק. לוח השומן מגיע גם מאכילת מזונות המכילים סוכרים או עמילנים. סוגים מסוימים של רובד גורמים לעששת או חללים. סוגים אחרים של רובד גורמים למחלות חניכיים ולריח רע מהפה.

מהם התסמינים של מחלת חניכיים אצל חולי סוכרת סוג 2

חניכיים אדומות, נפוחות ועדינות ולצידה דימום תוך כדי צחצוח, שימוש בחוט דנטלי או על שניהם

חניכיים נסוגות שבסוף מגיעות למצב שיניים רופפות או מפרידות

מוגלה בין השיניים לחניכיים

שינוי ביישור הנשיכה והלסת

ריח רע מהפה כרוני או טעם מוזר בפה

שיניים תותבות שכבר אינן מתאימות

 

הסימפטומים של מחלת חניכיים  של חולה סוכרת עשויים להיראות כמו מצבים אחרים. שוחח עם רופא שיניים או מומחה אחר לבריאות הפה לצורך אבחון.

טיפול במחלות חניכיים אצל חולי סוכרת 

הטיפול עשוי לכלול אחד מהדברים הבאים:

הסרת אבנית ולוח תחת חניכיים. ניקוי עמוק (המכונה גם קנה מידה והקצעת שורשים) יכול לסייע בהסרת הפלאק והאבנית מתחת לרקמה הנגועה בשלבים המוקדמים של המחלה. זה יכול גם להחליק את משטחי השורש הפגומים של השיניים. לאחר מכן החניכיים יכולות להתחבר מחדש לשיניים.

שימוש בחומר אנטיבקטריאלי

כִּירוּרגִיָה. כאשר המחלה מתקדמת וחולה הסוכרת נדרש לטיפול שיניים לחולה סוכרת ,  רופא השינייםאו השיננית ינקו את האזורים הנגועים מתחת לחניכיים.

באופן כללי מומלץ לחולה וסכרת להבדק את רופא שיניים מומחה , בקופות החולים יש לא מעט רופאים מומחים , ולבצע פעולות שימור השן לחולה סוכרת. זה יימנע את הצורך בטיפולים יקרים וכואבים בהמשך. מומלץ לצחצח שיניים עם משחת שיניים לחולי סוכרת מניעת עששת , כזו זהומלצה לך על ידי מנהל מחלקת סוכרת או במרפאת הסוכרת של קופת החולים.

כמו תמיד בטיפול להורדת רמות הסוכר בגוף , המפתח אורח חיים בריא ותזונה ושמירה מתמדת על ערכי A1C תקינים.

גם חולה סוכרת יכול להמשיך לחייך בפה מלא שיניים לבנות ויפות

אחד האתגרים החשובים בסוכרת הוא התמדה באורח חיים ומימוש זכויות ביטוח לאומי .  טיפול בחניכיים בריאות ומשחות שיניים לסוכרתיים יכולות למנוע בעיות לאורך זמן ולמנוע מצב שבו חניכיים התרחקו מהשיניים , זיהום לאורך זמן בין השיניים לחניכיים או ריח רע מהפה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *