מוצרי חלב לחולי סוכרת המלצות וטיפים חשובים

מוצרי חלב לחולי סוכרת המלצות וטיפים חשובים

לקראת חג שבועות ובכלל לאורך כל השנה, גבינות הן מוצר אירוח פופולארי. יצאנו אילו גיבנות מומלצות לחולי סוכרת ואנו מגישים לכם כתבה בנושא מוצרי חלב לחולי סוכרת המלצות וטיפים חשובים. 

מוצרי חלב לחולי סוכרת המלצות וטיפים חשובים

מוצרי חלב לחולי סוכרת המלצות וטיפים חשובים

מה קורה לרמות הסוכר בגוף כאשר אנו אוכלים גבינות 

הגוף מגיב בצורה לחומרים מזינים, צריכת אנרגיה, רמות פעילות, לחץ ומצבים ושלבי מחלה שונים.

אלו הסובלים מסוכרת TYPE2 אינם מסוגלים להפריש את האינסולין הנדרש להגיב כראוי לפחמימות. עם זאת, הם יכולים לשמור (ואף להגדיל) את יכולתם ליצור אינסולין כאשר הם מגיבים לבליעת חומצות אמינו ולחלבונים. חלב פרה מורכב משלושה עד ארבעה אחוזים חלבונים, שמקורם בחלבון מי גבינה או קזאין.

האם חולי סוכרת יכולים לאכול גבינות?  

גבינה היא לא אחד החטיפים הפופולאריים ביותר עבור אנשים עם סוכרת, אך היא צריכה להיות. בהשוואה לבייגל, עוגיות, צ'יפס וחטיפים מסורתיים אחרים, הוא נמוך משמעותית בפחמימות. למעשה, ישנם זני גבינה שאינם מכילים פחמימות כלל. לכן, התייחסות לנושא מוצרי חלב לחולי סוכרת, תלויה בסוג המוצר הסופי אותו אנו צורכים. 

עוד באתר – מחקרים חדשים ומעודכנים בנושא סוכרת 

סוגים שונים של מוצרי חלב וגבינות 

בגבינת צ'דר, למשל, יש פחות מגרם אחד של פחמימות למנה. חלומי, סוג של גבינה צלויה, הוא ללא פחמימות ויש לו רק 78 קלוריות לפרוסה.

בחירה טובה נוספת היא גבינת ברי, המתהדרת ב 95 קלוריות, 5.8 גרם חלבון, 7.8 גרם שומן ו 0.1 גרם פחמימות למנה (1 גרם). בגרוייר, בפאנר ובגבינת רומנו יש בערך גרם פחמימות למנה.

זה עשוי להפתיע, אך גבינה יכולה להגן חולה סוכרת מפני עלייה ברמות הסוכר. בכפוף לאורח חיים בריא והפקדה על תפריט מאוזן לחולה סוכרת. ישנם לא מעט מחקרים התומכים בשילוב גבינות קשות או גבינות דלות נתרן בתפריט של חולי סוכרת.

גבינות וסוכרת יחסי גומלין ושמירה על איזון רמות הסוכר בדם

מחקר שפורסם בכתב העת American Journal of Clinical Nutrition באוגוסט 2013 מצא קשר הפוך בין צריכת מוצרי חלב, כולל גבינה, וסוכרת מסוג 2. כפי שהחוקרים מציינים, מחקרים אחרים מראים שמזונות חלב עשויים לסייע בהורדת הסיכון לתנגודת לאינסולין ולתסמונת מטבולית.

השנה העולם מציין 100 שנה להמצאת האינסולין. מחקרים רבים מתמקדים בניהול מחלת הסוכרת והרחבת ההגדרה של מה הוא תפריט מומלץ לחולי סוכרת בישראל ובעולם. 

לסיכום מוצרי חלב וגבינות מומלצות לחולה סוכרת

לחולי סוכרת, חשוב לנקוט בגישה מאוזנת, בריאה ואחראית למוצרי גבינה וגבינה בכל הנוגע לשליטה בסוכר.

לצד שילוב שומנים רוויים במזונות, מכיוון שאנשים שסבלו מסוכרת נמצאים בדרך כלל בסיכון גבוה יותר לסיבוכים בריאותיים הקשורים ללב, כמו מחלות לב. גבינה, בקרב אנשים שאינם טרום סוכרתיים או סוכרתיים, יכולה לעזור להפחית את הסיכוי לרכוש הפרעה בריאותית מסוימת זו.

צפו בווידאו סוכר, סוכרת ומה שביניהם – מפגש עם פרופ' אהוד זיו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *