ממתיקים מלאכותיים וסוכרת הרשימה שצריכים להכיר

ממתיקים מלאכותיים וסוכרת הרשימה המלאה וביקורת. האם חולה סוכרת יכול לאכול ממתיק מלאכותי?

ממתיקים מלאכותיים ותחליפי סוכר אחרים נפוצים בלא מעט מזונות הנושאים את התגית- ללא סוכר. אך האם זה באמת בריא? האם מומלץ לחולה סוכרת לאכול מוצרי מזון עם ממתיק שאינו סוכר. מבולבלים ממגוון תחליפי הסוכר בימינו? הבן את היתרונות והחסרונות כדי לבצע בחירה מושכלת. ממתיקים מלאכותיים וסוכרת. ממתיקים מלאכותיים וסוכרת המדריך.

ממתיקים מלאכותיים וסוכרת הרשימה

ממתיקים מלאכותיים וסוכרת הרשימה

האם סוכרלוז, אססולפאם וממתיקים בריאים לחולה סוכרת?

אם אתם מנסים להפחית את כמות הסוכר והקלוריות בתזונה שלכם, ייתכן שאתם פונים לממתיקים מלאכותיים או תחליפי סוכר אחרים. אתה לא לבד.
ממתיקים מלאכותיים ותחליפי סוכר אחרים נמצאים במגוון מזון ומשקאות המשווקים כ"ללא סוכר" או "דיאטה", כולל משקאות קלים ומוצרי מאפה. בדיוק מה הם כל הממתיקים האלה? ומה תפקידם בתזונה שלך?

עוד באתר מאכלים מומלצים לחולי סוכרת בתאבון! 

מה זה סוכר ומה הוא עושה לגוף שלנו?

סוכרים הם פחמימות טבעיות. אלה כוללים סוכר חום, סוכר קנים, סוכר קונדיטורים, פרוקטוז, דבש ומולסה. יש להם קלוריות והם מעלים את רמות הגלוקוז בדם (רמת הסוכר בדם). לאורך זמן הסוכר במזון שלנו מעלה גם את ערכי A1C.

אז מה ההבדל בין הסוכר לממתיק שאינו סוכר לבן?

ממתיקים מופחתים קלוריות הם אלכוהול סוכר. אולי אתה מכיר אותם בשמות כמו איזומלט, מלטיטול, מניטול, סורביטול וקסיליטול. לעתים קרובות תמצא אותם בסוכריות ומסטיקים ללא סוכר. יש להם בערך מחצית מהקלוריות של סוכרים והם יכולים להעלות את רמות הסוכר בדם, אם כי לא כמו פחמימות אחרות.

איזה ממתיק  מלאכותי קיימים במוצרי המזון?

  • סכרין – חולי סוכרת יכולים  להשתמש בו במזונות חמים וקרים כאחד. הוא עלול לאבד מעט מתיקות בטמפרטורות גבוהות. אנשים הסובלים ממצב הנקרא פנילקטונוריה צריכים להימנע מממתיק זה.
  • אססולפאם אשלגן או ace-K  Sweet One, Swiss Sweet, Sunett . אנו מוצאים אותו במזון קר וחם כאחד, כולל באפייה ובבישול.
  • סוכרלוז Splenda – נמצא אותו במוצרי מאפה כולל באפייה ובבישול. מזון מעובד מכיל אותו לרוב.
  • Advantame יכול לשמש במוצרי מאפה, משקאות קלים ומשקאות לא אלכוהוליים אחרים, מסטיקים, סוכריות, ציפוי, קינוחים קפואים, ג'לטינים ופודינגים, ריבות וג'לי, פירות מעובדים ומיצי פירות, תוספות וסירופים.
צפו בווידאו איזה ממתיקים שאינם סוכר נמצאים באוכל שלנו ומה כוללים מזון ומשקאות ללא סוכר. האם זה באמת בריא? 

המס יעלה את מחירי המשקאות הקלים – כולל משקאות הדיאט. אבל האם גם המשקאות נטולי הסוכר צריכים להיכלל ברפורמה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *