סוכרת בחורף טיפים לחולה סוכרת לחורף

סוכרת והחורף הכן את הסוכר לחורף

סוכרתיים ותיקים כבר יודעים. שבמהלך חודשי החורף אנשים מכל סוגי הסוכרת נוטים לפתח רמות HbA1c גבוהות. ביחס למה? יותר מאשר במהלך החודשים החמים. עם הקור ולעיתים שלג. טוב בישראל זה קצת נדיר למי שאינו תושב רמת הגולן. רמות הסוכר יכול לזחול כלפי מעלה לאור זאת, ערכנו כמה טיפים שיסייעו לשמור על רמות הסוכר בדם תחת שליטה במהלך חודשי החורף – אז אל שכחו מרק חם. טיפים לחולה סוכרת לחורף.

לכתבה המלאה לחצו כאן

זרקור על ערעור החלטת ועדה רפואית של ביטוח לאומי אחוזי נכות לסוכרתי

להיות חולה סוכרת זה לא דבר קל. מעבר לנזק לגוף מדובר בעבודה יום יומית בבדיקות סוכר עצמיות , דיאטה ועוד. לכן חולה סוכרת רבים לא ממצים את זכויות הביטוח הלאומי שלהם , אולי מתוך חוסר יכולת או חוסר הבנה לזכויות חולה סוכרת בביטוח לאומי. במקרים רבים חולה סוכרת מגיש תביעה לביטוח לאומי ולאחר מכן עליו להגיש ערעור על אחוז הנכות הרפואית. אז מה עושים ?

סוכרת והחורף הכן את הסוכר לחורף

סוכרת והחורף הכן את הסוכר לחורף

אם ועדה רפואית של ביטוח לאומי  קבעה לכם פחות מ–80% נכות רפואית, או דרגת אי-כושר שאינה עולה על 74%. מה המשמעות?.  חולה הסוכרת וכל מי שהגיש תביעה לביטוח לאומי רשאי לערער על אחוז הנכות הרפואית לפני ועדה רפואית לערעורים.

חשוב לזכור כי הערעור המנומק היטב יש למסור לסניף המוסד לביטוח לאומי ועדיף ישירות לפקיד הביטוח הלאומי ולא באמצעות אתר האינטרנט של הביטוח הלאומי.

תוך כמה זמן מקבלים תשובה מביטוח לאומי?.

הערעור אמור להימסר תוך 60 ימים מתאריך קבלת ההודעה הכתובה של המוסד בדבר אחוז הנכות הרפואית.

מה ההבדל בין סוכרת סוג 1 לסוכרת סוג 2? טיפים לחולה סוכרת לחורף

type 1 , המערכת החיסונית של הגוף מתחילה לתקוף ולהרוס חלקים מעצמה – ספציפית, תאי בטא משלה. פחות תאי בטא פירושו פחות אינסולין המופרש לגוף.

בסוג 2 משתחרר מעט אינסולין אך המנעולים על התאים נפגעים. המפתחות של האינסולין כבר לא מתאימים, והתאים מסרבים להיפתח. מכיוון שהדלת לא נפתחת, גלוקוז לא יכול להיכנס, מה שגורם גם לעלייה ברמות הגלוקוז בדם. זה נקרא תנגודת לאינסולין – היות והתאים עמידים להשפעות האינסולין.

גנטיקה בהחלט משפיעה על הרגישות לתנגודת לאינסולין, אבל גורם מרכזי נוסף הוא השמנת יתר. ככל שה-BMI שלך גדול יותר.

הגוף של חולה סוכרת צריך לעבוד קשה יותר. עבור מה?. כדי להפוך את האינסולין ליעיל. אז זה לא מקרי שהמגיפה העולמית של סוכרת סוג 2 עולה בקנה אחד עם עלייה בשיעורי ההשמנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *