שקדים לחולה סוכרת תזונה נכונה ערכים תזונתיים

שקדים לחולה סוכרת תזונה נכונה ערכים תזונתיים

מה אוכלים חולי סוכרת הנדרשים לאמץ תפריט אישי ולשלב מזונות דלי סוכר אך מזינים?. שילוב של שקד טבעי בתפריט היומי יכול לסייע לתחושת השבוע. שקדים לחולה סוכרת תזונה נכונה ערכים תזונתיים.

כמה חולי סוכרת יש בישראל?

על פי נתוני משרד הבריאות בישראל חיים כחצי מיליון אנשים שאובחנו כסובלים מסכרת. על פי הנתונים של משרד הבריאות הישראלי, בקרב הגברים יש יותר חולי סוכרת מאשר בקרב הנשים. מרבית החולים נמצאים בין הגילאים 35 עד 84.

מודעות גוגלהאם מותר לאכול שקדים לחולה סוכרת? מה האינדקס הגליקמי שלהם?

לשקדים יש ציון אינדקס גליקמי נמוך במיוחד. זה אומר שהם דלים בסוכר ולכן ניתן לשלב אותם ברשימת המזונות המומלצים לסוכרתיים. במה הם מועילים?. הודות להיותם דלי סוכר, שקד טבעי מסייע בוויסות הסוכר בדם על ידי העלאת הרמה בקצב איטי. מזונות טבעיים דלי סוכר מומלצים מאוד לטיפול בסוכרת.

שקדים דלים בפחמימות וחומרים מזינים כמו שומנים, מגנזיום וסיבים המסייעים בשיפור תפקוד האינסולין.  בנוסף, השקדים עוזרים לשפר את חילוף החומרים. הם מסייעים בפעילות המטבולית של הגוף ובעיות בריאותיות אחרות כמו לחץ דם, השמנת יתר וכו'.

עוד באתר מתכון לסלט טבולה כרובית לראש השנה וכל ארוחה

האם יש קשר בין מצב כלכלי ומחלת הסוכרת?

לפי נתוני משרד הבריאות בישראל, שיעור החולים המתגוררים בשכונות בעלות מדד חברתי-כלכלי (SES) נמוך ובינוני-נמוך גבוה יותר לעומת השיעור בשכונות בעלות מדד חברתי-כלכלי בינוני-גבוה וגבוה.

שקדים מסייעים לשמור על רמות סוכר בדם? תוצאות מחקרים סוכרת מסוג 2

מחקרים אודות מגפת הסכרת הראו כי אכילת חופן שקדים טבעיים לפני ארוחה הפחיתה את רמות הסוכר לאחר הארוחה ב-30% עבור חולים עם סוכרת מסוג 2.

מה עוד הראה המחקר? ירידה בסוכר בשיעור של כ 7% עבור אנשים שאינם חולי סוכרת.

מסקנה נוספת של המחקר – שקדים מסייעים בשמירה על רמות גלוקוז וכולסטרול בריאות בדם הן בגברים והן בנשים לאחר גיל המעבר הסובלים מסוכרת מסוג 2.

הכתבה הנה בגדר סקירת מידע ולא המלצה רפואית. גיבוש תפריט אישי מומלץ לסוכרתי יש לבצע עם דיאטנית מוסמכת בקופת החולים בפיקוח מרפאת סוכרת ובכפוף להמלצות האישיות של כל אדם.
מודעות גוגלשקדים לחולה סוכרת תזונה נכונה ערכים תזונתיים

שקדים לחולה סוכרת תזונה נכונה ערכים תזונתיים

למה שקדים טבעיים נחשבים למזון בריא?

השקדים עשירים גם במנגן, שעוזר לווסת את רמת הסוכר בדם. לאנשים עם סוכרת יש רמות נמוכות יותר של האנזים נוגד החמצון מנגן סופרוקסיד דיסמוטאז, הקושר רמות נמוכות של מנגן לבעיות סוכר בדם. לכן השקדים ממלאים תפקיד בהתמודדות עם בעיות אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *