תה ירוק סוכרת תה מומלץ לסוכרתיים

תה ירוק סוכרת תה מומלץ לסוכרתיים 

מה הקשר בין שתיית תה ירוק סוכרת והורדת ערכי הסוכר בדם ?. מסתבר שיש כזה ומחקרים מוכיחים ששתיית תה ירוק מסייעת להוריד את ערכי הסוכר בדם לצד שמירה על תפריט מאוזן לחולה סוכרת.

עדכון 2023 מחקר בית החולים קפלן האם צריכה מוגזמת של תה ירוק יכולה לגרום לדלקת בכבד?. פרופ' סטיבן מלניק, מומחה גסטרואנטרולוגיה וברפואה פנימית במרכז הרפואי קפלן, ומי שערך את המחקר: "חשוב לציין שדלקת בכבד ואי ספיקת כבד כתוצאה מצריכת תה ירוק היא נדירה.

בנוסף, היא גם קשה מאוד לאבחון. למה?. כי קשה לאבחן קשר ישיר בין הצריכה לבין הפגיעה בכבד. יחד עם זאת, הצטברו עדויות ממקרים שונים ברחבי העולם על אנשים שחלו בדלקת בכבד. מתי?. לאחר צריכה מוגברת של תה ירוק". 

מה עוד מוסיף הפרופסור?. "רק לאחרונה נתקלנו במקרה של מטופל בן 23 אשר נהג לשתות 2-3 כוסות תה ירוק בכל יום. תוך חודש הדרדר למצב שבו נדרש לעבור השתלת כבד.

זוהי רק דוגמא נוספת לכך שאנשים שצורכים את המוצרים הללו צריכים להיות ערים לאפשרות של סיבוכים. מה מומלץ לעשות?. הפרופסור ממליץ – להתייעץ עם הרופא המשפחה אם יופיעו סימפטומים חשודים".

האם תה ירוק מסייע להורדת סוכר בדם 

מסתבר שתה ירוק יכול לא רק לסייע להוריד את רמות הסוכר בדם לחולה סוכרת הוא אף עשוי לסייע במאמצים לבלום סוכרת מסוג 2. לצד אורח חיים בריא ומשמעת בתפריט מאוזן . ייאמר מיד, תה ירוק אינו תחליף דיאטה תזונה. גם לאיזון סוכרת או סוכרת גבולית אך הוא בהחלט יכול לסייע.

תה ירוק סוכרת תה מומלץ לסוכרתיים 

תה ירוק סוכרת תה מומלץ לסוכרתיים

מה זה  green tea ולמה הוא שונה מתמצית תה רגיל 

תה ירוק עשוי מעלי תה שעברו חמצון מינימלי בתהליך העיבוד שלאחר הקטיף. בעוד תה רגיל ( נקרא גם תה ירוק ) עובר חימצון מלא הודות לסדרת תהליכים המונעים המשך ההתחמצנות של עלי התה שמגיעים למדפי המרכולים בתפזורת או באמצעות שקיקי תה.

התה הירוק החל להיות נפות גם בעולם המערבי שעד לפני עשור צרך בעיקר תה ירוק. 

 זני תה מומלץ לסוכרתיים

תה ירוק מכיל נוגדני חימצון הנקראים אנטי אוקסידנטים הנלחמים בפסולת של הגוף הנקראים רדיקלים חופשיים. מעבר למחקר שהוכיח יעילות תה ירוק בהגדלת זרימת הדם ואת אספקת החמצן לעור נצפו ירידות ברמות הסוכר בדם. 

מזון מומלץ לחולי סוכרת 

כמו שמן זית לחולה סוכרת , תה ירוק הוא מוצר מזון נוסף , משקה למעשה , שניתן לצרוך במסגרת דיאטה לחולה סוכרת ובכך לסייע להוריד את ערכי הסוכר בדם , במסגרת דיאטה ותפריט מאוזן לחולה סוכרת. 

חולה סוכרת רבים מתמודדים עם השאלה על מקור החלבון. למי שאינו צורך עוף או בשר ישנה רשימה של ירקות המוגדרים. למה הם משמשים?. תחליף בשר בדיאטה מאוזנת לחולה סוכרת.

ברשימת הירקות העשירים בחלבון לחולה סוכרת ניתן למנות: 

עדשים

שעועית

חומוס

אפונה ירוקה

שקדים טריים ולא קלויים

אתר הסוכרת של ישראל gloo

תה ירוק סוכרת תה מומלץ לסוכרתיים כתבה מיוחדת על הקשר בין תה ירוק והורדת ערכי הסוכר בדם בלימת הסוכרת ומניעת סוכרת סוכרת סוג 2 בתפריט מאוזן לחולה סוכרת. gloo אתר הסוכרת של ישראל כל המידע על תפריט לסוכרת מחשבון a1c מימוש זכויות ביטוח לאומי לחולה סוכרת והדרכה לקבלת פטור ממס הכנסה 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *