האם מותר לחולי סוכרת לאכול אבטיח

 

האם מותר לחולי סוכרת לאכול אבטיח

אבטיח אבטיח אדום ומאד מתוק ! יש מי שייחס לאבטיח סגולות רפואיות אך בכל מה שקשור לסוכרת יש לקחת אותו בערבון מוגבל ולצרוך ממנו כמויות מבוקרות כחלק מדיאטה מאוזנת לחולי סוכרת הכוללת כמות מאוזנת של אבטיח . לכבוד הקיץ שהגיע אספנו לכבודכם את כל המידע החשוב על אבטיח , כמה קלוריות יש באבטיח ושלל עצות בנושא תזונה לחולי סוכרת. האם מותר לחולי סוכרת לאכול אבטיח?
מודעות גוגל

תפריט מאוזן האם מותר לחולי סוכרת לאכול אבטיח

לאבטיח יש אינדקס גליקמי גבוהה , סוכר עם מים , והוא נספג מהר בדם ומעלה את רמות הסוכר. בנוסף כיף לאכול אותו ולאכול אותו ולחטוף ממנו עוד משולש וליהנות שוב. יחד עם ענבים ומלון אבטיח הוא אינו מזון מומלץ לחולי סוכרת .יחד עם זאת בחיים צריכים ליהנות ומנה של אבטיח , בערך כוס וחצי אבטיח היא בערך כמו מנת פרי עם 15 גרם פחמימות ל 100 גרם מוצר שהם בערך פלח אבטיח בינוני .

האם מותר לחולי סוכרת לאכול אבטיח

האם מותר לחולי סוכרת לאכול אבטיח

אבטיח משמין נכון או לא ?

הקיץ כבר כאן והאבטיח אדום אדום על המדפים אצל הירקן קורא לנו . תופתעו לשמוע אך האבטיח אינו משמין . יש בו לא מעט סוכר אבל 100 גרם אבטיח אדום , בלי קליפה יוסיף לכם 30 קלוריות בלבד.  אז אבטיח לא משמין אבל יש בו לא מעט סוכר.

כמה סוכר יש באבטיח

כוס אבטיח , פלח אבטיח דק ועסיסי כולל 49 קלוריות שהם 10.1 גרם סוכר לשם השוואה 2 סברסים מכילים41 קלוריות יחד עם 9 גרם סוכר

פירות מותרים לחולי סוכרת

מפירות הקיץ מומלץ לצרוך בעיקר תפוחים ואפרסקים וצד דובדבנים , הם נחשבים בעלי ערך גליקמי נמוך ביחס לשזיפים ענבים ואבטיח

אבטיח ובריאות קצת על סגולות האבטיח 

למי שנמצא טרום סוכרת אבטיח , בכמות מבוקרת , עשויי להיות בעל ערך בסיוע למניעת סוכרת ולשיפור לחץ הדם . על פי נתוני ADA.מחקר שפורסם ב "American Journal of Hypertension" הראה כי אבטיח מסייע להפחית  לחץ הדם אצל אנשים עם טרום לחץ דם. הבטיח עשיר בויטמנים ובמגנזיום ולכן אם אין לכם סוכרת מסוג 1 או סוכרת מסוג 2 אין חשש לצרוך אותו בכמויות סבירות .

 

מה יש באבטיח? ערכי תזונתיים לא רק אדום ומתוק

האם האבטיח הוא פרי או ירק?. כנראה שגם וגם.  הקליפה החיצונית חלקה והבשר בפנים הוא מתוק ועסיסי. מצד שני הוא ירק השייך למשפחת הדלועיים ולמעשה קרוב משפחה של המלפפון והדלעת ונטוע מזרעים.

האבטיח מכיל תרכובות של פוליפנולים וקרטונואידים מסוג ליקופן. כיצד הן מועילות בתזונה?.  יש להן השפעות נוגדות חמצון גבוהות ואנטי דלקתיות המונעות נזק הנגרם כתוצאה מרדיקלים חופשיים. מה למשל?. הרס של תאים ופעולות דלקתיות בגופנו כמו סרטן.

אבטיח מספק כ 12.7 מ"ג ליקופן לכל מנה של 2 כוסות. (מסד נתונים של USDA) האבטיח מכיל רמות גבוהות מאוד של ליקופן מאשר כל פרי וירק אחר, אפילו יותר מעגבנייה.

(אלכס שצ'וקין דיאטנית קלינית BSc. R.D בחברת חלי ממן רשת המתמחה באורח חיים בריא )

כמה מים יש באבטיח?.

האבטיח נותן תחושה של פרי המרווה מאוד את הצמא. תכולת המים בכל הירקות והפירות גדולה אך באבטיח אפילו יותר, 90% מהמשקל שלו הם אכן המים. זה נתון גבוה יותר לעומת בננות המכילות 75% מים מנפחן, ענבים המכילים 80% מים ולעומת תפוח עץ המכיל 85% מים מנפחו. פירות נוספים העשירים בנוזלים כמו האבטיח הם תות שדה, מלון ואשכולית.

אחוזי נכות ביטוח לאומי בתהליך מימוש זכויות לחולי סוכרת

מחלת הסוכרת נקבע כמחלת עבודה על ידי הביטוח הלאומי. פירוט אחוזי הנכות הקשורים לסוכרת נמצאים בחלק א' של התוספת של "תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) תשט"ז- 1956". בתאריך 1.12.2014 חל עדכון לנוסח אחוזי הנכות.

לטבלה המלאה של אחוזי נכות ביטוח לאומי לחולי סוכרת לפי איברי מטרה לחצו כאן 

 חולה סוכרת ומשלם מס הכנסה ? מודעים לזכויות חולה סוכרת  ?

מימוש זכויות חולי סוכרת על ידי מומחים למימוש זכויות ביטוח לאומי חברות ביטוח איתור כספים אבודים חינם לחולי סוכרת לחצו כאן  או השאירו פרטים באתר לקבלת הצעה מחברות למימוש זכויות רפואיות לבעלי נכות בעיה רפואית ולמי שאינו מוגדר כבעל לחץ דם תקין

[si-contact-form form='1']

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *