איזון סוכרת רפואה משלימה כל הדרכים

איזון סוכרת רפואה משלימה כל הדרכים

ד"ר מוטי לוי, הרופא הראשי של כללית רפואה משלימה מסביר כיצד ניתן להוריד את ערכי הסוכר בדם. כל הפרטים אודות איזון סוכרת רפואה משלימה כל הדרכים  כל הדרכים באתר הסוכרת של ישראל. איך מורידים את ערכי הסוכר בדם?. 

טיפולי רפואה משלימה כל הדרך לאיזון הסוכרת

מיוחד ליום הסוכרת: תזונה ותנועה מותאמות אישית והפחתת סטרס – אלה שלושה המרכיבים העיקריים בטיפולים המשלימים שניתנים לצד הטיפולים והמעקב הרפואי ויכולים לסייע לסוכרתיים לשמור על איזון לאורך זמן. מי כתב?. ד"ר מוטי לוי, הרופא הראשי של כללית רפואה משלימה.

עוד באתר טיפים לבריאות בחורף התזונה שמחזקת את המערכת החיסונית

איזו שיטת טיפול תתאים לכם?

לכל סוכרתי יש לבנות תוכנית טיפול מותאמת אישית. זאת משיגים לאחר פגישה עם רופא מייעץ ברפואה משלימה.  מה הוא עושה?. בוחן את מצבם הרפואי של כל מטופל/ת ואת אורח חייהם. בסופה ניתנת תוכנית טיפול המורכבת מסדרת טיפולים בשיטת טיפול אחת או יותר.

שמירה על איזון מלווה כל איש ואישה שחיים עם סוכרת

מחלה כרונית שבה הגוף לא מסוגל לווסת בעצמו את רמת הסוכר בדם בעזרת הורמון האינסולין. 

מה זה מחייב?. לשמירה קפדנית על דיאטה או לעזרת התערבות חיצונית (קבלת אינסולין ו/או טיפול תרופתי).

הטיפול הכי טוב לסוכרת הוא מניעה! עדיף לא להיכנס למצב הזה מלכתחילה. אך אם אבחנתם עם סוכרת אז חוזרים למילות הפתיחה – שמירה על איזון.

חלק מאורח חיים בריא של סוכרתיים

לרפואה המשלימה כלים רבים לסייע לשמירה על איזון בגוף – באמצעות התאמות תזונה, טיפולים מרגיעים (סטרס פוגע מאוד באיזון), התאמות של צמחי מרפא ותוספים וטיפולים שבאמצעותם ניתן לרכוש טכניקות להתמודדות עם מצבי דחק.

לפני שנפרט מה עושים בכל שיטת טיפול, נבהיר כי הטיפולים המשלימים ניתנים כרפואה אינטגרטיבית הניתנת לצד הטיפול הרפואי במרפאות – של רופא המשפחה, אחות הסוכרת, האנדוקרינולוג ושאר אנשי המקצוע, ולא מחליפה אותם.

איזון סוכרת רפואה משלימה כל הדרכים עם דוקטור מוטי לוי קופת חולים כללית

איזון סוכרת רפואה משלימה כל הדרכים עם דוקטור מוטי לוי קופת חולים כללית

יסודות הטיפול המשלים לחולי סוכרת 

בתחילה מנסים המטפלים להשיג תמונה מלאה על הגורמים שהביאו להפרת האיזון הקיים בגוף ומדוע הוא מתבטא עכשיו בסוכרת. זה עלול לנבוע למשל מחוסר תנועה מתמשך, תזונה לא מאוזנת, או כתוצאה מהתמודדות עם לחץ וסטרס. הלחץ הוא כמו רעל לכל דבר, והוא מונע מהגוף שלנו להתמודד עם תלאות היומיום, מונע מנוחה ושינה שכל כך נחוצים ומתבטא בשורה של מחלות ותופעות.

בהסתכלות הוליסטית, הופעה של גורם אחד או שילוב של כמה מהגורמים האלה יכולים להוביל לסוכרת גם באנשים שאין להם עודף משקל.

נטורופתיה וסוכרת

הטיפול יורכב מתשאול מעמיק ולאחריו מתן המלצות והתאמות תזונה לצד צמחי מרפא ותוספי תזונה מותאמים אישית. תפקידה של התזונה המותאמת יהיה לסייע לגוף בהפחתת הסטרס ושמירה על איזון רמות הסוכרת בדם. ההמלצות יכללו מזונות בעלי ערך גליקמי נמוך ועם תכולה רבה של סיבים מלאים ומסיסים, שומנים איכותיים מהצומח וגם ויטמינים ומינרלים.

טיפולי מגע וסוכרת עיסוי רפואי הוליסטי, רפלקסולוגיה, שיאצו וטווינא 

באופן כללי טיפולי מגע הם פתרון הבחירה למצבי סטרס, כיוון שהם מייצרים בידוד בין הגוף לעולם החיצון ולגירויים, ומאפשרים למטופל להתבונן פנימה ולהגיע למצב של רגיעה.

כיצד הרפואה המשלימה מסייעת?. מה משותף להם?. כולם מחפשים אחר אותה התוצאה – פחות לחץ ויותר בריאות ואיזון.

דיקור סיני וסוכרת איך זה עוזר להוריד את הסוכר?

הסינים מקשרים את הטיפול בסוכרת לשלושה איברי מטרה בגוף – הקיבה (עיכול), הטחול והכליות. בשילוב של דיקור סיני עם מחטים עדינות על גבי ערוצי האנרגיה בגוף והתאמה של צמחי מרפא סיניים, תזונה ופעילות גופנית מותאמת – השאיפה תהיה לסייע בשמירה על המצב (ב"סוכרת נעורים" סוג 1) ומניעת הידרדרות בסוכרת 2.

ביופידבק להורדת סוכרת 

כחלק מהכלים להפחתת סטרס אפשר לפנות לשיטת טיפול בטוחה ולא פולשנית זאת, שבה מחברים חיישנים לגוף מבחוץ ולומדים כיצד מגיב הגוף מצבים שונים ואילו טכניקות יעזרו להוריד את התגובה הזאת וכך יעזרו גם בשמירה על רמות האינסולין.

עיסוי לימפטי

זהו טיפול שמסייע למנוע את אחד המצבים המסוכנים המאפיינים סוכרת מתקדמת – קטיעת רגל. סוכרתיים רבים נמצאים בסיכון ל"רגל סוכרתית" ובאופן כללי צריכים לשמור מפני מצב שבו לא זורם מספיק דם לגפיים ולאזורי "הפריפריה" בגוף. הניקוז הלימפטי עוזר להגביר את זרימת הדם בגוף וכך להיפטר מרעלים שהצטברו.

הומאופתיה וסוכרת

מציעה התאמות של רמדיז. מה זה אומר?. תרופות הומאופתיות לאנשים שחווים סטרס מתמשך או לסיוע בטיפול בבעיות במערכת העיכול.

 

בצילום: ד"ר מוטי לוי

קרדיט צילום: נדב כהן יהונתן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *