הטיפים של חלי ממן לפסח מצה ערכים תזונתיים ומתכונים

הטיפים של חלי ממן לפסח מצה ערכים תזונתיים ומתכונים

למה בעצם אוכלים מצות? כשבני ישראל יצאו ממצרים לא הספיק בצקם לתפוח, ולכן הם אכלו מצות. אנחנו מצווים לראות את עצמינו בכל דור ודור כאילו אנחנו יצאנו ממצרים ולכן אנו מזדהים ואוכלים מה שהם אכלו. מה בכתבה?. הטיפים של חלי ממן לפסח מצה ערכים תזונתיים ומתכונים.

מה נאכל בחולה מועד השנה?  הטיפים של חלי ממן לפסח מצה ערכים תזונתיים ומתכונים 

בואו לא נחמיץ את הנקודה. לעם ישראל שיצא ממצרים לא היו מצה קלה או שוקולד למרוח על המצה, ולא נראה שהיה להם זמן לטגן מצה-בריי.. אז, אם אנחנו רוצים להרגיש כמו עם ישראל שיצא ממצרים, בואו נעשה את זה באמת! ננסה להזדהות עם התחושות ולוחות הזמנים ולאכול בהתאם.

עוד באתר פירות יבשים ערכים תזונתיים ויתרונות

הערכים התזונתיים וכמה קלוריות יש במאכלים של פסח 

מצה במקורה היא מזון פשוט – קמח ומים. אך ערכה הקלורי והתזונתי מקביל ל 2 פרוסות לחם (מכילה כ- 150 קלוריות ליחידה). מצה מחיטה מלאה מכילה מעט פחות קלוריות והמון סיבים תזונתיים, ובמצת ביצים אין הבדל גדול בקלוריות ממצה רגילה ואחוזי השומן בה גבוהים יחסית. כמובן שתוספת שוקולד, הוספת גבינות ואגוזים למיניהם או טיגון המצה מוסיפים משמעותית לערך הקלורי של הארוחה. מצה עם שוקולד למריחה מכילה כ- 420 קלוריות ומצה מטוגנת בביצה מכילה כ- 220 קלוריות.

מה מומלץ לאכול בפסח? ערכים תזונתיים המלצות 

תמיד מומלץ לאכול מוצרים מחיטה מלאה. מצה מחיטה מלאה מכילה 100 קלוריות ליחידה וכמעט 3 גרם סיבים תזונתיים. שזה כבר כ 10% מההמלצה היומית. כמות בהחלט מכובדת. הסיבים התזונתיים סופחים אליהם נוזלים. בזכות התכונה הזו הם יוצרים את הנפח שתורם לתחושת השובע ולעיכול טוב של המזון. לכן חשוב לשתות מים יחד עם אכילת מצה עשירה בסיבים – כך נספק לסיבים שבמצה את הנוזלים שנדרשים להם כדי 'לעשות את העבודה' (= לעזור לנו להרגיש שבעים ולעכל טוב יותר את המזון)

למה חשוב לשתות הרבה מים בפסח?. 

מומלץ להרבות בשתיית מים עם אכילת מצות. ואם אתם משוחרי האורגני, אפשר למצוא גם מצות אורגניות מחיטה מלאה. עשירות גם הם בסיבים תזונתיים כמובן ומכילים את אותה כמות קלוריות ליחידה כמו מצה מחיטה מלאה.
מצות ביצים מכילות מיץ פירות, סוכר ואבקת ביצים בנוסף לקמח. אם להעדיף אותם על פני המצה הרגילה זה רק ענין של טעם.

עם שוקולד או ממרחים מה יותר משמין?. 

מצה מצופה שוקולד מכילה 200 קלוריות ליחידה. אז אם אתם מאלו שמחכים לפסח רק בגלל המצה עם השוקולד – אולי כדאי להעדיף מצה כזו, שכבר ארגנו לכם עליה את השוקולד. אחרת, כשאתם מורחים שוקולד לבד על המצה, זה יכול להגיע בקלות ל 400 קלוריות ויותר. אבל – הזהרו, כשפותחים את החבילה אפשר לאכול עוד מצה ועוד אחת בלי להתאמץ ובלי להיות מודעים לכמה בעצם אכלתם. אז – קחו אחת, ולפני שאתם אוכלים – סיגרו את החבילה בחזרה. שלא תתפתו.

איך אפשר לשמור תזונה ודיאטה במהלך חול המועד פסח 

דרך נוספת לשלב את המצות בתזונה לאורך החג היא לשלב אותן במתכונים שונים לחג, לגיוון הארוחות. ניתן למצוא ברשת עשרות מתכונים כאלו, שיכולים לשלב יחד עם המצה גבינות, ביצים, בשרים או מתכוני קינוח המבוססים על מצות שלמות או שבורות.

לסיכום, אכילת מצות היא אחד ממנהגי החג החשובים יותר של פסח. אם נבחר בחוכמה אפשר ליהנות ממנהג זה ומאווירת החג גם ללא צבירה עודפת של קלוריות ושומן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *